Reklama

15 věcí, které není dobré odkládat (protože byste toho ve stáří litovali)

Dovolit si plýtvat časem je velký luxus, který si nemůže dovolit každý...
Reklama
8919

Žít svůj život naplno je jedno z hlavních přání každého z nás. Udělat všechno tak, abychom byli jen a jen nekonečně šťastní, při ohlédnutí do minulosti místo bezradného tápání byli schopni vyjmenovat několik neopakovatelných zážitků, ničeho nelitovali... Vize je to pěkná, ale jen málokomu se podaří ji realizovat.

Zeptali jsme se proto lidí vyššího věku, čeho v životě nejvíc litují a právě podle jejich odpovědí, sestavili životní to-do list, který máme chuť plnit bod po bodu!

1. Cestujte, kdykoliv to bude možné. Zvednout kotvy s rozjetou kariérou, rodinou a hypotékou bude vždycky o něco složitější než v době, kdy se nemusíte na nic vázat.

2. Učte se cizí jazyky. Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem se totiž neříká náhodou.

Jak Joey mluvil Francouzsky - Friends - Přátelé 10x13

3. Nezůstávejte ve špatném vztahu jen ze zvyku. Pokud si vyberete setrvat v nešťastném vztahu, vyberete si automaticky i to být nešťastní.

4. Nikdy se nebojte zkoušet nové věci. O nic nejde. V případě úspěchu budete šťastnější, v případě neúspěchu můžete s čistým štítem vždycky udělat krok dál.

5. Pečujte o svou psychickou pohodu. Nepřecházejte stres jako by byl základní součástí lidského života. Udělejte si v životě pořádek a snažte se dělat jen to, co vás baví.

6. Nenechejte se definovat na základě svého pohlaví. To, že muž bude vydělávat a žena bude v domácnosti, dnes už dávno neplatí. Buďte kýmkoliv chcete!

7. Dejte výpověď v práci, která vás nenaplňuje. Strávit skoro čtvrtinu života na místě, které nesnášíte, je poněkud nepříjemné.

8. Uvědomte si svou vlastní dokonalost. Život je příliš krátký na nekonečnou záplavu výčitek a obviňování. Objevte své nejlepší já a zamilujte se do něj. Na koho jiného byste v životě měli být hrdí víc, než sami na sebe.

9. Nebojte se říct nahlas M-I-L-U-J-U T-Ě! Co můžete ztratit... A víte, co všechno můžete získat?

10. Poslouchejte víc rady svých rodičů. Něco už mají zkrátka za sebou, a vyznají se tak sem tam o něco lépe. Proč opakovat chyby druhých, když se jim můžete v klidu vyhnout.

11. Nestarejte se o to, co si o vás myslí ostatní. Co je jim do toho, kdo jste. Jste hrdí sami na sebe při pohledu do zrcadla? Tak ať zbytek světa drží h**u!

12. Stůjte si za svým názorem. Naslouchat ostatním je naprosto v pořádku, ale nechat se ovlivňovat přespříliš může být jen na škodu.

13. Pečujte o svou pleť a zuby. Žádná tištěná vizitka o vás neřekne víc, než vaše hlava.

14. Starejte se o své prarodiče i rodiče. A nebojte se jich zeptat na cokoliv vás napadne. Nikdo totiž nemládne...

15. Pracujte s rozumem. Kvalita života se neodráží jen na počtu odpracovaných hodin. Najděte harmonii mezi osobním a pracovním životem a nikdy se nenechte semlít ani jednou z částí.  

Zdroj: Getty Images, Giphy.com

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama