Reklama

15 věcí, za které utrácíme nejvíc peněz a ani si to neuvědomujeme

A pokud chceme ušetřit, měli bychom si na ně dávat pozor!
Reklama
7959

Pokud si už pár let v kuse říkáte, že je nejvyšší čas začít šetřit, ale opravdový začátek vaší proměny ve skrblíka se stále neděje, koukněte na náš seznam největších finančních prohřešků a zamyslete se!

1. Kafe, kafe, kafe

Ať už si kupujete kávu každé ráno po cestě za povinnostmi, nebo je nedílnou součástí vaší pauzy na oběd a setkání s kamarádkami, reálně si spočítejte, kolikrát je její koupě s kavárenskou přirážkou opravdu nutná. Zkuste se raději poohlédnout po french pressu, který vám pomůže připravit super kávu i doma a za minimální náklady.

2. Taxi

Naprosto chápeme, že jde občas o nevyhnutelnou službu, která nás zachrání od nočního pekla v dopravním prostředku. Den co den, ji ale využívat nemusíme. Procházkou po svých nejen ušetříme, ale ve výsledku ještě klidně zlepšíme fyzičku.

3. Trendy beauty produkty

Taky máte doma hned několik rtěnek, řasenek, tvářenek a stejně používáte jen své trio oblíbenců?

4. Balená voda

Investujte radši do cool lahve, kterou s sebou budete rádi nosit na každém rohu, a vodu si jednoduše natáčejte přímo z kohoutku.

5. Nevyužité permanentky do fitky

S novým rokem většinou přichází záplava odhodlání a nesmyslného nákupu ročního členství v posilovně. Dokud se pro vás cvičení nestane denní rutinou, investujte radši do každé hodiny zvlášť.

6. Jídlo s sebou

Chodit každý den do bister a restaurací se na stavu účtu podepíše nesmyslně velkou částkou. Jen si zkuste měsíc v kuse psát, kolik peněz ve skutečnosti projíte.

7. Poplatky a pokuty za zpoždění

Taky se při vracení knih do knihovny nikdy nevyhnete pokutě? A co teprve blížící se daňové přiznání!

8. Shopping on-line

Nakupování přes internet často svádí k hříchům. Na peníze totiž fyzicky nekoukáte a máte tak najednou pocit, že si vlastně můžete dovolit všechno. Opak je ale pravdou.

Mohlo by vás také zajímat: #freelove: 12 levných tipů na rande pro všechny páry s omezeným rozpočtem

9. Fresh džusy a smoothie

Dopřát si každý den porci vitaminů je rozhodně správná věc. Není ale potřeba za ní dát 150 Kč... Zkuste domácí výrobu!

10. Nevidíme o krok napřed

Koupit si auto je určitě skvělá investice, je ale potřeba vidět i všechny další částky, které jsou spojené s údržbou, pojištěním...

11. Fast fashion

Pro všechny milovníky módy, kteří díky své zálibě nechtějí být doživotně zadlužení máme jednoduchou radu – investujte do basic kousků, které jsou nesmrtelné, a trendy, které se mění každou sezonu, pozorujte spíš z povzdálí.

12. Vyhazování jídla

Uvaříte si těstoviny, sníte jen trochu a zbytek už se do vás zkrátka nevejde. A to ho opravdu chcete vyhodit? Dejte si ho do krabičky a nechte si ho na večeři, nebo na oběd na zítra.

Mohlo by vás také zajímat: 7 ranních rituálů, které promění každý den ve šťastný

13. Telefonní účty

Na obrazovce mobilu je každý v dnešní době doslova nalepený. Světe div se, telefony ale nefungují jen díky nabité baterce. Něco to stojí a je nejvyšší čas zjistit, kdo nám nabídne nejvýhodnější tarif, díky kterému snížíme výdaje na minimum.

14. Předražené bary a restaurace

Neustálými návštěvami luxusních nově otevřených podniků možná ukazujete, že máte přehled o všem, co se ve městě děje, s vyhlídkou našetřených peněz na dovolenou ale rozhodně nepočítejte.

15. Nakupování jen tak

Máte špatnou náladu, jdete si něco koupit, naštvali vás v práci, jdete si něco koupit, nepohodli jste se s přáteli, jdete si něco koupit...

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama