15 způsobů, jak si život užívat naplno už ve 20 letech

Začít žít můžete kdykoliv, rozhodně není potřeba čekat na dostatek zkušeností, na dostatek peněz... Prostě do toho jděte naplno!
10192

1. Přestaňte s tím, co se od vás očekává a začněte dělat to, co dělat chcete. Přesně kolem 2é. narozenin se od vás čeká studium / první job / partner po boku a vy chcete cestovat po světě a psát u toho blog? Just do it!

2. Přijměte výzvy, kterých se bojíte. Risk může být vždy jen zisk. Stačí si jen pamatovat, že i špatná zkušenost vás posouvá kupředu.

3. Přestaňte žít život, který vypadá dobře zvenku a odstartujte takový, který si budete užívat zevnitř. Máte nejkrásnější Instagram na světě a každý váš fanoušek vám závidí, co zrovna děláte. Ukazujete ale světu všechno podle toho, jaká je skutečnost?

4. Obklopte se různými typy lidí. Právě oni vám pomůžou objevovat všechny možnosti, které by vás samotné ani nenapadly.

5. Přestaňte obhajovat navenek každé své rozhodnutí. To rozhodnutí je vaše a vždycky bude a nikdo nemá právo vás za něj jakkoliv soudit.

6. Přiznejte barvu a nebojte se vlastních chyb. Chyby jsou zkušenosti, chyby jsou lekce, které jsou mnohdy přínosnější než jeden úspěch za druhým, je ale potřeba se z nich nehroutit a naopak je přijímat jako přirozenou součást života.

7. Ochutnávejte všechno, co se vám objeví na talíři. Být na sebe přísné klidně můžeme, spokojenost nám to ale nezvýší. A kdo by odolal čerstvě upečenému croissantu, pečené kachně, nebo čokoládovému dortu. #enJOY

8. Investujte do sebe! Péče o sebe samu je zásadní a pokud s ní nezačnete teď, pravděpodobně si uvědomíte její nedostatek až bude pozdě.

9. Žádný věk neznamená automaticky povinné hledání lásky a automatické plánování dětí. Tyhle věci prostě nejdou jen tak na povel. A vy se nenechte rozhodit společenským tlakem, že by to tak být mělo.

10. Choďte na večírky bez telefonu. Party s přáteli nechcete prožít s očima na telefonu, chcete ji prožít s lidmi, bavit se, užívat si a ráno si nevyčítat, co všechno jste komu napsaly pod vlivem.

11. Naučte se nechat věci volně plynout. Smíření je zásadní vlastnost, která vám v životě pomůže s tím v klidu se uvolnit. Můžete mít chuť měnit svět, měnit lidi, ale občas na to naše síly prostě stačit nebudou. Není to ale nutné brát jako naše selhání.

12. Naučte se odpouštět. Rozhodně se neproměňte ne splachovacího ňoumu, který nad každou zradou a zklamáním mávne bez zastavení rukou. Přijměte ale chybu druhých a věřte, že pokud ji budete brát jako útok na sebe, bude vás trápit víc, než toho, kdo vám ublížil.

13. Vyrazte na festival. Hodně lidí, hodně hudby, hodně zábavy a hodně zážitků na jednom místě.

14. Ukliďte si ve svém životě. Proberte svou skříň, vyhoďte všechny nevodné dárky, které vám kdysi někdo dal, protřiďte knihovnu a vyrazte po doktorech na preventivní prohlídku.

15. Obklopte se lidmi, kteří vás nesoudí za to, jaké jste. Nepotřebujete se nechat svazovat, nepotřebujete mít po svém bou lidi, kteří vás budou pomlouvat a odsuzovat, potřebujete podporu a tu u druhých také hledejte.