Reklama

17 věcí, které bychom v roce 2017 měli nechat konečně plavat

Čas na osvobození je tady!
Reklama
9719

1. Přestaňte se svazovat představou, že se se vším musíte vyrovnat hned teď. Nový start neznamená vyrovnání s minulostí na lusknutí prstu. Najděte si chvíli a zkuste si vyplnit svůj vlastní YearCompass. Pomůže vám vyrovnat se s minulostí a lépe naplánovat budoucnost. Uvidíte ale sami, že vyplnění všech listů vám rozhodně nebude trvat jen hodinu.

2. Zapomeňte na dělení lidí na 100% dobré a 100% špatné. Všichni v sobě máme oba dva díly, záleží ale jen na nás, kterému dovolíme vládnout.

3. Zbavte se nenávisti ke svému vlastnímu tělu. Přestaňte se při pohledu do zrcadla odsuzovat. Vnější obal je jedna věc, ale vy byste se konečně měli soustředit na to, co je uvnitř. Přemýšlejte nad tím, jestli je vaše tělo zdravé a jestli pro jeho zdraví něco děláte. Když bude krásné uvnitř, láska k vnější podobě se dostaví sama.

4. Nenechte se pohltit nenávistí k lidem, kteří vám ublížili, a najděte v sobě sílu odpustit jim. Odpuštění uleví totiž hlavně vám a osvobodit se od nenávisti je jedním z nejlepších životních rozhodnutí. Odpustit, ale nezapomenout.

5. Nechte ze svého světa odejít lidi, které si držíte kolem sebe ze sentimentu. Přátelství, to opravdové a nezničitelné poznáte na první dobrou. Nenechte se proto vyčerpávat vztahy, které udržujete jen ze setrvačnosti s lidmi, se kterými vás podobně pevné pouto neváže. Známí můžete přece zůstat navěky.

6. Vypněte v sobě přesvědčení, že musíte být neomylní. Na šťastný život neexistuje žádný manuál, není proto divu, že při jeho žití občas šlápneme vedle. Stačí se na chyby jen začít koukat jako na věci, které nás posilují, ne jako na něco, co nás má zničit.

7. Nechte odejít představu, že na to začít žít život podle svých představ už je příliš pozdě. Nikdy není pozdě. Stačí jenom chtít.

8. Nebojte se bojovat proti předsudku o tom, že na průběh života nemáte vliv. Vy rozhodujete o tom jaký život budete žít a svádět své prohry na osud je zbabělost. Nepřijímejte pasivně okolní „pravdu“ a vytvořte si konečně svou vlastní.

9. Opusťte myšlenku, že mít v životě psychické problémy je něčím, za co se musíte stydět. Buďte k sobě otevření a netrestejte se za něco, co je naopak nutné přijmout a pracovat s tím.

10. Nenechte se zatlačit do kouta pocitů, že byste měli být někým jiným.

11. Zapomeňte na recept na dokonalost. Přijměte své dobré i stinné stránky a pracujte s nimi jako s celkem. Neměňte své temné stránky v dobré tím, že se je budete snažit změnit od základu. Osvojte si je a naučte se využívat jejich potenciál, který vám byl do teď skrytý.

12. Opusťte svět hořkosti v maličkostech. Stát v dlouhé frontě v bance, zabouchnout si klíče od bytu, pracovat s někým, kdo vám pije krev nakonec nemusí být úplně nejhorší. Stačí otevřít oči a hledat ve všem něco pozitivního. Uvidíte, že to po chvíli nebude až zas takový problém.

13. Přestaňte utrácet nesmyslné částky za věci, které vám život nedělají lepší, ale jen víc blýskavý. Neobklopujte se pompézními věcmi a hledejte v každém svém nákupu trochu hlubší smysl.

14. Odpusťte sami sobě. Nasaďte si křídla, která znamenají volnost, nejen díky odpuštění druhým, ale především díky možnosti, nastartovat nový proud důvěry v sebe.

15. Odstěhujte se z on-line světa a začněte aktivně žít v tom, který je off-line. Zapomeňte na nekonečnou dávku notifikací, srdíček a liků. O tom naplněný život zážitky není!

16. Nenechte se sžírat toxickými lidmi, myšlenkami, prací, ale i vlastním chováním... Soustřeďte se na to být dobrým člověkem a žít dobrý život. Radost, kterou rozdáte, se vám vrátí zpátky.

17. Otočte se zády ke všem, kteří myslí jen sami na sebe, a pokud budete moct, pomáhejte.   

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama