Reklama

3 věci, které se naučíte ve chvíli, kdy si uvědomíte, že být úspěšná neznamená být ve stresu

Zapomeňte na vnímání úspěchu ve smyslu plného konta a osobního života na nule. Úspěch může být totiž přesně takový, jaký si ho nastavíte!
Reklama
9764

Oprosťte se od světa, ve kterém žijete. Oprosťte se na malou chvíli od významů slov, které vnímáte díky svému okolí . Co pro vás znamená úspěch? Je to vysedávání 20 hodin pod tlakem v kanceláři v nejvyšším patře prosklené budovy s výhledem na celé město? Je to majetek, který vám dává pocit, že můžete všechno? Je to spokojená a fungující rodina, kterou držíte pohromadě? Nenechte se strhnout tlakem okolí a nenechte si vnutit myšlenku, že cesta k úspěchu je vždy jen utrpením. Je to dřina, ale utrpení to být nemusí.

Stejně tak úspěch nemusí znamenat, že se bez telefonu, připojení k e-mailu a rychlým odpovědím nezajdete ani osprchovat. Úspěch není stres, jen zodpovědnost. Úspěch je také životní lekce.

1. Síla cesty

O tom, že důležitější než cíl, je vždy cesta, nám říkalo mnoho lidí. Nikomu se nám tomu nechtělo věřit. Naše odhodlání dosáhnout vrcholu blaha bylo tak velké, že jsme měly pocit, že se musí stát všechno hned. Maximálně přes noc. V kolotoči povinností a stresů z toho, že pocit uspokojení nepřichází, jsme začaly propadat panice. A pak to najednou přišlo. Naprostý klid uvnitř nás. Moment, kdy se povinnosti proměnily záhadně v cestu, která nás vede k cíli. Moment, ve kterém jsme definovaly, co chceme, a jak toho chceme dosáhnout. A když na to vzpomínáme? Nevybavujeme si 5 minut slávy, ani 5 minut jako životní milník, který navždy změnil naše já. Vybavujeme si, co všechno bylo předtím, než se významný okamžik stal, a co všechno se stalo po něm. Vidíme cestu, ne jen cíl.

2. Víra v sebe

Stres, který vychází z cesty k úspěchu, není podmíněn tolik tím, co chceme, ale jak málo se nám daří vůči ostatním. Je nám jedno, že nejsme stejně staří, že nemáme stejné zkušenosti, minulost, ani přítomnost... Když vidíme, že se daří někomu vedle, nechápeme, proč to neklape u nás. Cesta každého z nás je ale zcela unikátní a srovnávat dvě trasy vedle sebe, znamená srovnávat nesrovnatelné. Jediný, s kým je proto dobré se sem tam srovnat, je s naším minulým já. Tak trochu podle vzoru, že se chybami člověk učí.

3. Vnitřní klid

Někomu pomáhá meditace, někdo potřebuje být chvíli sám, někdo naopak touží o všem mluvit. Najděte svůj vlastí ventil. Zjistěte, co vás baví a co vám nejlépe pomáhá dostat se do naprostého klidu. Zapamatujte si, jaký je to pocit. Klid, nádech, výdech. Uložte ho v sobě a nenechte se už nikdy vykolejit.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama