4 důvody, proč je zbytečné, stresovat se budoucností

Známe to všichni...
11627

Co když se rozejdeme? Co když přijdu o práci? Nebudu mít na nájem? Zůstanu sama? Moje rozhodnutí není správné?...

Desítky katastrofických scénářů, které dokážeme vymyslet ( a někdy jim i věřit ) během malé chvilky. Ještě se vůbec nic neděje a my už máme sevřený žaludek, co by se všechno mohlo stát. Stresujeme se naprosto zbytečně z věcí, které se nám z devadesáti procent nikdy nepřihodí. Není to šílené? Naučte se proto pár triků, díky kterým se budoucností nebudete stresovat víc, než je nutné.

1. Žijte přítomností. Teď jste šťastná a spokojená. Užívejte si proto na maximum tenhle pocit a nepřipouštějte si žádné myšlenky typu " co když...". Naučte se užívat si přítomný okamžik a nekazte si ho tím, že se budete bát, že jednou skončí.

2. Myslete pozitivně. Proč by se mělo cokoliv pokazit? Proč vidíte většinu věcí negativně a pozitivního pohledu na svět vám zbývá tak málo? Zkuste tuhle rovnici otočit. Věřte víc pozitivním myšlenkám a méně myslete na tragédie. Bude vám lépe!

3. Nechte věci osudu. Staré dobré přísloví říká, že co se má stát, stane se. Když se touto optikou naučíte dívat na vše, co se vám děje, ohromně se vám uleví.

4. Dovolte si být šťastná. Spoustu věcí si přivoláváme sami. Ať už vědomě nebo ne. Udělejte si v hlavě svůj vzorec štěstí a toho se držte. Když si dovolíte být šťastná a začnete věřit tomu, že opravud budete, začnou se dít zázraky. Slibujeme.