Reklama

5 nevysvětlitelných faktů o dospívání, které nikdy nepochopíme

Prostě proč?
Reklama
9000

Doba zatřená pubertálními výstřelky a prvními láskami, které boří svět, je plná změn. Z dítěte se stává pomalu ale jistě samostatná dospělá osoba zodpovědná za své činy. Už už bychom řekli, že startuje nejlepší éra našeho života plná nezávislosti, jenže...

Společně s dospíváním se objevuje i několik divných změn, otázek a řečí, které zná snad každý, kdo dospívání přežil, ale stejně nedokáže vysvětlit, proč se děli právě jemu. Ne, nedokážeme to říct ani my, ale třeba víte něco víc právě vy. Koukněte na seznam největších ďábelským momentů a zkuste nám říct P-R-O-Č?!

1. Příbuzní se začínají ptát na to, kdy je seznámíme s láskou našeho života, jestli se dožijí svatby a co takhle mimino. Moment, ve kterém se tahle záplava nesmyslů vyžene z úst prvního rodinného příslušníka přesně nelze definovat, stejně jako důvod, proč se o takovém tématu začíná vůbec mluvit nahlas.

2. Začínáme být sentimentální. Zas tolik jsme toho ještě nezažili, ale nad večeří s přáteli už pomalu vzpomínáme, co bylo, když bylo... Opravdu je tohle fáze, ve které skončíme se získáváním nových zážitků a prostě zakrníme v minulosti?

3. Hodiny ukazují 16.00 a my jsme k smrti unavení. Představa večírku nám okamžitě vhání smrt do očí a moc dobře si uvědomujeme, že dneska možná zaspíme i toho slavného Večerníčka. No co, únava se s věkem zvyšuje a co nestihneme udělat teď, můžeme nechat na důchod, ne?!

4. Všechno je drahé. Z kapesného jsme zvládli vykoupit celou cukrárnu i s papírnictvím a ještě nám něco zbylo. Teď makáme min. 8 hodin denně, nevyděláváme málo a máme tak na jablko a rohlík. Proč?

5. Jsme dobrovolně sami. Žádná party, žádná skupina čítající 100 členů, která nás tahá na drink. Tedy ona by nás i tahala, ale když si vedle sebe představíme jít ven / pít / dojít domů / spát dvě hodiny / jít s kocovinou do práce vs. zůstat doma / nedělat nic, co asi vyhraje?

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama