Reklama

5 osvědčených tipů, jak překonat rozchod

Někdy je to otázkou času a podvědomě to tušíme...
Reklama
12722

Jindy přijde rozchod jako rána z čistého nebe. Ať tak, nebo tak, období "po" je vždycky těžké. 

Jak se z něj dostat a zařadit se co nejdříve zpět do běžného života? Vyzkoušejte tyto osvědčené triky.

1. Přiznejte si, že je konec.

To je nejspíš nejtěžší část celého "procesu". Přiznat si, že vy dva už nejste pár a přijmout budoucnost, ve které ON nehraje hlavní roli. Respektive přijmout budoucnost, ve které ON nehraje žádnou roli. Bude to těžké, bude to bolet ale zvládnete to!

2. Brečet, nadávat a křičet - dovoleno.

Dát průchod svým emocím je nutnost! Každý projevuje emoce jinak ale je potřeba je ze sebe dostat ven. Křičte, nadávejte, hystericky se smějte nebo si jděte třeba zaboxovat. Vše, co ze sebe dostanete ven, vám pomůže cítit se lépe - slibuejme!

3. Zbavte se všech věcí, které vám ho připomínají.

Tenhle bod určitě neodkládejte. Nechat si jeho věci je povoleno jen v době největšího truchlení. Tzn. maximálně po týdnu od rozchodu se vším pryč. A buďte nekompromisní. Vyhoďte opravdu vše! A když říkáme vše, myslíme opravdu VŠE. I to tričko na spaní, nebo polštář, který voní, jako on, musí z vašeho bytu zmizet. Je to pro vaše dobro. Hmatatelné vzpomínky vašeho vztahu vám nic neusnadní. Naopak.

4. Dejte si čas. 

Nespěchejte na sebe a nechtějte po sobě nemožné. Ani láska k vám nepřišla ze dne na den, tak nečekejte, že ihned odezní. Dejte si sama pro sebe čas, který hodláte věnovat truchlení. Jakmile se naplní, otřete slzy, nasaďte úsměv ( i kdyby měl být falešný ) a začněte zase naplno žít.

5. Dovolte svému okolí, aby se o vás staralo.

Je jasné, že první dny nebudete mít na nikoho ani na nic náladu. To je v pořádku. Po pár dnech ale dovolte vašim nejbližším, aby vám pomohli. Věřte nám, že i když drink s vaší nejlepší kamáradkou je to poslední, na co máte chuť - pomůže vám! Vyzkoušeno na vlastní kůži.

A to nejdůležitější na konec. Až se příště vrhnete do jakéhokoliv nového vztahu, nikdy nedovolte, aby jste jeho milovala víc než sebe! Vy si totiž zasloužíte být na prvním místě - minimálně ve svém vlastním životě.

Přečtěte si také: Love: Jakých je 8 fází nového vztahu? Víme to!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama