Reklama

5 tipů, jak i pod návalem stresu zůstat v klidu

Hlvaně klid.
Reklama
9334

I když nám ve většině případů pohodáři, které nerozhodí nic, vlastně naprosto upřímně lezou na nervy, vlastně jim tak trochu závidíme. Zatímco my máme v krajních situacích, kdy se na nás valí povinnosti ze všech stran, tendenci vyšilovat, oni se v pohodě usmívají a rozhazují okřídlené fráze o tom, že jde ve všem najít něco pozitivního a naděje na zvládnutí všeho i bez psychické újmy umírá poslední. Dost keců, na řeči kolem a kolem není čas. Tohle chceme umět taky.

1. Mluvte se svými přáteli, partnerem i všemi ostatními a poslouchejte je

Neptejte se na to, jak se vaše okolí má, když vás to nezajímá. Ve chvilce, kdy se ale najednou vše kolem vás zastaví a máte chuť znát každý příběh do detailu, jděte do toho a naslouchejte. Možná se právě v takové momenty ujistíte, že váš to-do list není nejdelší na světě a řešit problémy s chladnou hlavou prostě má něco do sebe. 

2. Naplánujte si přestávky

Stejně jako ve vašem diáři sledujete sepsané povinnosti, které jsou neodkladné a hoří, napište si vedle nich i časová okna, která věnujete malé pauze. Jděte se projít, jděte na oběd, nebo klidně jen na chvíli zavřete oči a zaposlouchejte se do své oblíbené písničky. Just keep calm!

3. 8 hodin spánku je minimum

Vstávat po 5 hodinách spánku s vidinou, že čím méně toho naspíte, tím více budete moct udělat věcí, rovnou na to zapomeňte. Bez kvalitní porce spánku se nedá dělat nic, a i když nebudete spát měsíc v kuse, produktivnější o to víc rozhodně nebudete. 

4. Jednejte s lidmi kolem narovinu

Jestli jste na něco zapomněli, nevyřídili, nebo neudělali, prostě to řekněte. Nevymýšlejte si a nepřekombinovávejte své výpovědi. Čím víc lží, tím větší tlak a tím větší očekávání druhých, které většinou nejste schopní naplnit. Stres navíc a klid v nedohlednu.

5. Když se cítíte na nic, přiznejte si to

Nemusíte se překonávat. Nemusíte vždy za všech okolností být za perfektně seřízený stroj, který zvládne makat i s horečkou. Prostě zpomalte na minimum a delegujte, co můžete. Každý má právo na odpočinek.  

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama