5 tipů, jak se naučit žít bez výčitek, že bychom měly být lepší

Snadno se to říká, ale…
10183

Vždycky je to o povaze, jsou lidé, kteří mají k výčitkám vůči sobě větší sklony, stejně tak existují flegmatici, kteří život berou o něco víc takový, jaký je. A vlastně bychom tak v určitém slova smyslu chtěly žít všechny. V pohodě, v klidu, smířené s tím, kdo jsme.  Možná by to šlo, musely bychom ale pravděpodobně žít bez vnějších vlivů. Kolikrát jsme si jen říkaly, že bychom se měly zamyslet nad svým jídelníčkem jen kvůli fotce na Instagramu, jak bychom měly trávit dny, jen podle statusu našeho kamaráda na FB. Možná si to ani neuvědomujeme, ale právě to nekonečné srovnávání, které na nás číhá na každém rohu, je potřeba minimalizovat.

Soustřeďte se navíc ne na to, co byste měly, jaké by věci být mohly, ale hlavně na to, jak žít naplno. Nenechte se svézt z cesty a jděte přímo za tím, co nejvíc chcete.

Nesnažte se měnit. Zamyslete se pořádně nad tím, komu se t vlastně chcete podobat a odpovězte si na jednoduchou otázku, pomůže mi proměna v někoho jiného ke štěstí? Nechtěl by se náhodou právě teď někdo proměnit ve mně?

Naučte se v chybách hledat poučení! Všechno zlé je pro něco dobré a uvidíte, že i ta největší prohra bude znamenat tu nejužitečnější lekci.

Nemůžete změnit minulost, naopak přítomnost a budoucnost máte pevně ve svých rukách.

Dovolte si začít od začátku. Dovolte si mít se ráda. Dovolte si nechat věci plavat!

 

sledujte nás na instagramu