Reklama

6 návyků, které zlepší váš společenský život

Píšete si?
Reklama
9002

Čím jsme starší, tím navazování nových přátelství i známosti složitější. Zatímco v dětství nám nedělalo problém oslovit opravdu kohokoliv, s dospělostí přichází vedle spontánnosti na scénu taky strach ze znemožnění, uzavřenost a tak trochu přesvědčení, že oslovit cizího člověka jen tak, může být společenskou sebevraždou. Nejlepší přátele máme z dětství a nové jednoduše nehledáme. I když… Dostudováním všech škol seznamovací kolečko nekončí a pokud nejste úplní samotáři, možná by se vám pár rad, jak získat moc nad svým společenským já, mohlo hodit.

1. Nikdy není pozdě

Buďte akční a nečekejte, až se ozve někdo vám. Pokud ve svém okolí máte někoho, s kým jste se přátelili před delší dobou, zvedněte telefon a domluvte se na společné schůzce. Nejvíc přátelství totiž končí právě tím, že je tak nějak necháme vyprchat.

2. Říkejte na nové výzvy a plány ANO

Přijímejte pozvání na grilování, jděte fandit týmu vašeho kamaráda, vyrazte na spontánní víkend pod stanem. Odpovídat pokaždé NE totiž pomalu znamená, že už nikdy žádné další pozvání nepřijde a jestli máte chuť na pohyb ve vašem životě, jděte do všeho naplno.

3. Hledejte věci, které máte společné

Nesnažte se každé setkání uzavřít s popsaným listem plným věcí, které na tom druhém nemůžete vystát. Nasaďte růžové brýle a vyrazte na pátrací akci po vlastnostech, které jsou u vás i přátel shodné. Čím víc společných vlastností a zájmů, tím víc příležitostí vidět se ne jen jednou do roka.

4. Skamaraďte se svým kalendářem

Možná si myslíte, že uhýbáme od tématu, ale buďte si jistí, že právě kalendář, diář, nebo blok na poznámky mohou být vaším největším social pomocníkem. Nezapomenout na žádné narozeniny, schůzku, svátek, telefonát i odjezd na výlet je totiž víc než polovina úspěchu.

5. Buďte ten nejlepší host

Až budete vyrážet na akci, kam vás někdo pozval, buďte milí, otevření, komunikativní, usměvaví a slušní. Ukažte také zájem s čímkoliv pomoct. Každý si přece chce pozvat znovu hosta, který mu nepoblil záchod a ještě si s ním dobře popovídal.

6. Žijte život naplno

Nevtipkujeme. Čím víc aktivit děláte, tím víc máte příležitostí potkat někoho nového. A to je vedle udržování a péče o staré kontakty prostě k nezaplacení.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama