Reklama

6 tipů, jak být v roce 2016 šťastnější

Zkuste si v životě vykouzlit pohodu a klid. Máme návod, jak na to!
Reklama
7896

Možná byl úsměv na tváři jedním z vašich novoročních předsevzetí, ale i když si myslíte, že proměnit se z pesimisty v optimistu půjde samo, musíte tomu jít tak trochu naproti. Stačí ale pár jednoduchých léků, které při správném dávkování rozzáří i srdce z ledu.

A jaký je přesný recept?

1. Dopřejte si masáž

Podle studie odborného časopisu Psychological Bulletin se u lidí, kteří trpí depresemi, snížilo procento depresí a úzkostných stavů po pravidelných návštěvách maséra o 73%. Masírování totiž v těle snižuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, a naopak zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, které se starají o dodání energie a pozitivní energie.

2. Meditujte

Posadit se do tureckého sedu na podložku, zapálit vonnou tyčinku a za zvuků orientální hudby jen tak zhluboka dýchat, může někomu připadat směšné, jde ale o dokonalou průpravu k tomu, naučit se kontrolovat své myšlenky a jednoduše občas vypnout. Po pravidelných trénincích soustředění si tak budete snáze filtrovat v hlavě to, co v ní má zůstat, a to, co musí rychle ven.

3. Začněte aktivně sportovat

Nechceme vás nutit hned do tréninků, při kterých vypustíte duši. Zkuste ale intenzivně hledat sport, který vás bude bavit. Vykouzlí vám nejen sexy postavu, ale díky záplavě endorfinů, která se při pocení dostává do každé části vašeho těla, se budete chtít smát.

4. Potkávejte se pravidelně se svými přáteli

Jestli právě teď myslíte na to, že jste své kamarády viděli naposledy v minulém roce, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Zkuste si v roce 2016 udělat i jasný plán. Každou 2. středu v měsíci půjdete společně na večeři! Třeba...

5. Začněte si psát svůj osobní gratitude blog

Zaznamenávat si svou vděčnost vám pomůže přehodnotit to, jak vidíte svět. Pokud jste celý život byli zvyklí hledat kolem sebe jen to špatné, je čas na změnu. Každý den si večer sedněte v soukromí na 10 minut k čaji a zaznamenejte si do bloku 3 věci, za které jste v posledních 24 hodinách pocítili vděk! Povedl se vám perfektní oběd, zavolali jste po delší době rodičům, zvládli jste nepříjemnosti v práci, nebo jste si dali v posilovně do těla... Všechno se počítá!

6. Dopřejte si čerstvý vzduch a slunce

I v zimě, kdy je sluníčka jen pomálu se snažte v nejjasnější okamžik dne vyjít na vzduch a zhluboka dýchat. Každý sluneční paprsek promění v rozzářené slunce i vás.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama