6 věcí, které je dobré udělat ještě než půjdete spát

Ať už je víkend, nebo pracovní den...
12011

Dodržovat tradice a pravidla nás baví.

Dávají našemu životu řád a pořádek, ulehčují nám rozhodování, zrychlují nás a pokud se jimi nenecháme ovládat na 300 % dělají náš život tak nějak lepší. A jaká rutina nás provází každý den před spaním?

1. Dodělat všechny úkoly, které jsme si na den stanovili. Odkládat úkoly na další den - to nikdy nedopadne dobře. I když usínáme s odhodláním, že se proměníme hned po zazvonění budíku v superhrdinu, realita je většinou úplně jiná. Navíc díky tomu, že víme, že ihned po probuzení musíme dohnat resty, nám ani v nejmenším nezajistí klidný spánek.

2. Uklidit si ložnici. Spát v nepořádku na spánek celkově nemá dobrý vliv. A nikdy nic nenahradí ten pocit, když si leháte do čistého povlečení a kolem vás je pořádek. Sladké sny...

3. Naplánovat další den. Sestavte si seznam úkolů na další den a naplánujte si program minutu po minutě. Stanovujte si ale reálné cíle ať zbytečně sami sebe nedostáváte do tlaku a nejste ve stresu.

4. Osprchovat se vlažnou vodou. Zatímco ráno je dobré vsadit kvůli probuzení na studenou, večer dejte přednost vodě teplejší - ideálně teplé koupeli. Ta vás příjemně naladí na spánek a bude se vám usínat, jedna báseň.

5. Vypnout telefon a zahodit veškerou elektorniku. Zapomeňte na elektroniku pod polštářem a nekonečné pípání v průběhu celé noci. Nenechte se ničím rušit a svůj čas k odpočinku si užijte na maximum.

6. Vypnout světla. Vypněte světla, zatáhněte žaluzie a zatáhněte závěsy. Snažte se po celodenním shonu uklidnit a v klidu a pohodlí se přesuňte do říše snů.