Reklama

6 věcí, které je dobré udělat, když se cítíte zlomení

Nenechte se ovládnou podzimní vlnou splínu.
Reklama
9233

Ne každý den, je předem určený k tomu, aby byl perfektní a plný nových, dobrých zpráv. Právě v momentech, kdy nás zaskočí nepříjemná novinka, která úplně změní naši náladu, je dobré zachovat chladnou hlavu. Řekněme si ale na rovinu, ne vždycky to jde.

Občas nás okolnosti jednoduše změní a my se i přes všechny snahy uvnitř zlomíme, změníme a uzavřeme. Přesně v takovém stavu bychom neměli zůstávat dlouho a naopak bychom měli pracovat a smíření a návratu do stavu, v jakém se sami máme nejradši.

1. Dostaňte se do formy. Fyzická aktivita stimuluje naši mysl a zaplavuje tělo endorfiny, které jsou hlavním hybatelem naší nálady od splínu k úsměvu.

2. Vyrazte na krátký výlet mimo město. Hodit všechno, co se na vás navalilo na chvíli za hlavu a restartovat tak trochu myšlenky i vlastní fungování není od věci. A co by bylo lepší než od všeho na chvíli utéct třeba do lesa.

3. Pozvěte si do života nové lidi. Možná právě známí, se kterými jste nikdy něměli úplně společnou řeč, prožívají to samé a nebo naopak ve vaší hlavě nastolí úplně nová témata k zamyšlení bez zatížení vaší společnou minulostí.

4. Vyprávějte svůj příběh. Neduste temno, které vás pohltilo v sobě a naopak zřetelně povězte, že není všechno tak, jak si představujete a jste tak trochu mimo sebe.

5. Dodržujte nastavený řád. Víc než kdy jindy buďte disciplinovaní. Pokud nechcete propadnout depresím, rezignování na ranní budík, nutnost přijít do práce a umýt si vlasy vám moc nepomůže. Nejlepším pomocníkem na zlomené srdce je řád.

6. Dejte sami sobě svolení udělat další krok. Nekonečné pitvání problému není nejlepší cestou, jak se od něj dostat co nejdál. Nehledejte příčinu, hledejte jak věci přijmout takové, jaké jsou a posunout se díky nim dál.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama