Reklama

8 tipů, jak úspěšně bojovat proti stresu

Zapomeňte na dny k ničemu a usmívejte se už navěky.
Reklama
8026

Kdo se dnes neohání tím, že je ve stresu a nestíhá, jako by snad ani nebyl. Jen málo lidí vám na otázku, jak se dnes mají, odpoví, že dnes stihli vše, co si řekli, a mají se prostě fajn. Jsou minimálně v našem okolí raritou, ale o to radši se s nimi scházíme. Předávají nám totiž pozitivní pohled na svět a místo vysávání energie nám ji spíš dobíjejí. Baví nás to a chceme být jako oni. Proto jsme taky zjistili, jak se stresem aktivně bojovat a tak trochu víc životem procházet s úsměvem.

1. Definujte vše, co vás stresuje. Nemluvte v obecných rovinách a zaměřte se na přímé podněty, které ve vás vyvolávají úzkost a strach.

2. Dopřejte si pauzu. Možná si myslíte, že je pro vás pauza něco jako sprosté slovo, ale každý má právo na malé vypnutí. Zkuste víkend o samotě bez telefonu, lidí, jen sami se sebou.

3. Připusťte si, že nejste bez chyby. Nikdo není dokonalý a přiznat si to je v mnoha ohledech velká úleva.

4. Poproste o pomoc. Není to známka slabosti a nikdo vás za to neodsoudí. Navíc se vám uleví. Nikdo nemůže nosit na svých zádech tíhu celého světa.

5. Nebuďte vztahovační. Ne všechny křivé pohledy, které pozorujete ve svém okolí, jsou pro vás.

6. Vyspěte se. Je to podobné jako s doporučením dát si pauzu. Strach z toho, že neodpovíte do 5 minut na mail od svého šéfa vás sice děsí, ale ve výsledku se při odpovědi druhý den nestane vůbec nic.

7. Ovládněte kouzlo time-managmentu. Zkuste si pár dní minutu po minutě psát, co děláte. Uvidíte kolik volného času k odpočinku a relaxaci objevíte. Stačí 30x denně nekontrolovat Instagram...

8. Sledujte vše, co se okolo vás děje. Obklopujte se lidmi a věcmi, které vám dělají radost!  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama