Reklama

8 tipů, jak zvládnout všechny povinnosti i bez motivace

Život není jen o porci příjemností, které se k vám dostanou na stříbrném podnose.
Reklama
8751

Konec školního roku se blíží a s ním i potřeba celého světa vyčistit svůj stůl od všech restů a dotáhnout tak všechno do konce. Jestli existuje davové šílenství před začátkem oficiálního nového roku, psycho stav, který zaplaví svět před začátkem letních prázdnin je rovnou na odstřel.

No nic, svět se zbláznil a pokud nemáte imunitu krále, dost pravděpodobně získáte od svých kolegů, přátel i rodiny pár jobovek, které na vás prostě přehodí a poper se s tím, jsi přece nejlepší a zvládneš všechno. (Ha, ha, ha...) A když už jsme u výčtu povinností, pár kostlivců vypadlo na vás samozřejmě jen tak. (Nejsme nejlepší a odevzdat něco v termínu je pro nás opravdu nadlidským úkolem!) Ok a co teď s tím vším... Možností je hned několik – zešílet a nechat se zavřít do ústavu, změnit identitu a odcestovat na druhý konec světa, nebo se zhluboka nadechout najít v sobě trochu energie a odhodlání a jeden rest za druhým proměňovat v něco splněného! Jde to! I když jsou to sem tam úkoly dost nepříjemné, k jejich splnění stačí...

1. Zamyslete se nad pocitem z dokončení.

Ten pocit úlevy vám za to stojí a není nic lepšího než bod, který na to-do listech přepisujete z jednoho na druhý už půl roku, konečně odškrtnout.

2. Zaměřte se pouze na část úkolu, kterou jste schopni zvládnout.

Naučit se delegovat povinnosti je darem shůry. Nejste super lidi a umět všechno prostě nejde. Udělejte, co umíte a místo doučování zbytku výrobního procesu požádejte o pomoc odborníka.

3. Začněte den plněním toho nejhoršího.

Ne, úplně nejhoršího, ale něčeho, co jde tak nějak proti vám. Překonání sám sebe vám dá totiž pocit nepřemožitelnosti a po zbytek dne vám půjde od ruky tak nějak všechno.

4. Přijměte svou nenávist.

Nehledejte kličky a nepřesvědčujte se o tom, že i na nejvíc otravné práci je něco fajn. Není, tak prostě není! Takže s (ne)chutí do to a půl je hotovo...

5. Změňte slova, která váš úkol popisují.

Pokud ráno vstanete s myšlenkou, že nic neumíte, nejde to, nestihnete to... Asi jste si tak trochu sami věštcem budoucnosti. Neztrácejte čas výmluvami sami před sebou a postavte se problémům čelem. Je mnohem horší začít, než pak reálně věc dokončit!

6. Co můžete udělat dnes...

Nenechte se zmást vlastním přesvědčením, že zítra vstanete v 5.00 a uděláte všechno od A do Z. ne, neuděláte. Zaspíte a celý den budete bědovat nad vlastním neštěstím. Takže dost odkládání a #jedemebomby!

7. Najděte čas, ve kterém jste nejproduktivnější.

To, že někdo nejvíc udělá od 8-14 hodin ještě neznamená, že to budete mít stejně. Jste nejvýkonnější až po osmé večer? No a co, najděte si vlastní čas i tempo a nesrovnávejte se s okolím.

8. Rozdělte si práci do bloků.

Nenechte se zničit myšlenkou na celodenní utrpení a prokládejte nepříjemné pasáže dne, těmi příjemnými. Třicet minut odříkání, deset minut s kávou na čerstvém vzduchu. Odměna je velká motivace!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama