Reklama

8 životních očekávání, které je lepší prostě nemít

Nechceme vám bořit vzdušné zámky, chceme vás jen osvobodit od nereálných představ, které vám nedovolí pohnout se z místa.
Reklama
8404

Je v pořádku snít. Mít představy a fantazie je to, co z nás místo robotů, dělá usměvavé a milé lidi. Sny nás motivují, usměrňují, pomáhají nám dotáhnout naše snahy do cíle. Stejně tak, jako pro nás sny ale můžou být pozitivní, můžou z nás udělat ustrašené jedince čekající na zázrak. Co se má stát, stane se... Nikdy to tak není, pokud chcete výsledky, je zkrátka nutné udělat krok vstříc štěstí. Jaké sny je tedy lepší ze života jednoduše tak nějak vyškrtnout?

1. Jste jedinečnost sama.

Představa toho, že jste ikona je lákavá. Kdo by nechtěl vyčnívat z davu. Mít nadstandardně dobrou kariéru, rodinu, počet sledujících na Instagramu... Každý chce být obdivován, ale upínat se na pochvaly zvenčí je hloupost. Naučte se pochválit sami a pokud si můžete z přehledem říct, že obdivujete sami sebe, přijde časem i respekt okolí.

2. Nový začátek je tady.

30 je nových 20. 50 je nových 40. Život začíná po maturitě, po prvním dítěti, po prvním vydělaném milionů. Ne, život začíná od narození a i když provedete v jeho průběhu radikální změny, nový start vás od všech minulých zážitků neodstřihne. Počítejte se svou minulostí a nechtějte jí zamést pod koberec. Objeví se před vámi přesně ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat.

3. Můžete být kýmkoliv chcete.

Jestli máte hudební hluch, s kariérou rockové hvězdy prostě nepočítejte. Sepište svoje kvality a stanovte si cíl, kterého s neustálou pílí můžete dosáhnout.

4. Lásku vám v životě někdo dá.

Tak to není. V lásce je to něco za něco a pokud předpokládáte, že vás osudový partner bude nosit na rukách zatímco vy budete mít místo srdce kus ledu, na lovestory můžete v klidu zapomenout.

Mohlo by vás zajímat: GIRL POWER: 22 vlastností nejmocnějších žen světa

5. Pokud na sobě tvrdě pracujete, nikdy nemůžete selhat.

Iluze o tom, že pracovat 20 hodin denně vám přinese peníze, společenskou prestiž a bezproblémový život se v realitu promění jen málokdy. Každý zažije pád na dno a je jedno, jak moc dopředu se na něj chce připravit. Prostě přijde, neptá se a dopředu se taky neohlásí. 3, 2, 1 – BUM!

6. Můžete mít pod kontrolou, co si o vás myslí ostatní.

Ani náhodou. I když se budete snažit být tím nejmilejším stvořením pod sluncem, vždycky se najde někdo, komu se prostě nebudete zdát.

7. Vaši psychickou pohodu ovlivňují vnější podmínky.

Jedině to, co se děje u vás v hlavě odkazuje přímo k tomu, jak se cítíte. Můžete upravovat prostředí, ve kterém se pohybujete, ale pokud budete v hlavě nešťastní, nové boty, čokoláda, ani auto vás nezachrání.

8. Pravá láska přijde v pravý čas.

Pokud se nebudete pořádně koukat kolem sebe a všímat si detailů, je možné, že už jste u pravou lásku minuli. Nechodí totiž po světě s cedulkou „to jsem já“!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama