Reklama

BFF: 5 benefitů, které nám přináší přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje?
Reklama
12331

Je těžké této tendenci nepodlehnout, jelikož jsme zahlceni každodenními činnostmi a zaměstnáním, jsme stále online a do toho pečujeme o domácnost a spoustu dalších věcí. Proto si někdy ani nevšimneme, že zanedbáváme jeden z nejdůležitějších aspektů života – přátelství. Kamarádky mají v našich životech zvláštní místo, které bychom neměli nechat běžnými starostmi a povinnostmi utlačit. Divila byste se, kolik blahodárných účinků na nás pravidelný kontakt s kamarádkami má!

V dobrém i ve zlém 

Ať už prožíváte významnou životní událost, úspěch anebo naopak propad, dobrá kamarádka se vždy objeví ve dveřích a je připravená slavit s vámi či nabídnout rameno a potřebnou útěchu. Kdo je lepší vrba na vypovídání? Sdílená radost je dvojnásobná a starost poloviční.

Kamarádky vám nastaví zrcadlo 

Své zlozvyky často nevidíme, své partnery hodnotíme možná příliš kriticky nebo na ně nahlížíme s růžovými brýlemi, a to ani nemluvě o věčné nespokojenosti s naší váhou či účesem. Upřímnost a podpora kamarádek vám pomůže zvýšit sebereflexi i sebevědomí!

Dobijte energii 

Podle průzkumu značky Frisco se nejčastěji těšíme na to, že se při setkání s kamarádkami uvolníme od stresu a obvyklých povinností a hodíme běžné starosti za hlavu. Zároveň si nejvíce užíváme zábavu a legraci, která je u společných setkání zaručena.

Vystupte ze stereotypu 

Běžet do práce, do školy, uklidit doma, přichystat večeři, jít si zacvičit. A tak pořád dokola. Cítíte se ze stereotypního kolečka už vyšťavená? Vyhraďte si každý týden jeden večer sama pro sebe a své kamarádky. Podnikejte různé věci – běžte do kina, udělejte si beauty večer nebo pozvěte kamarádky k sobě domů na drink. 

Přátelstvím k dlouhověkosti 

Studie ukázaly, že lidé s přáteli budou s větší pravděpodobností žít zdravější a šťastnější život. Přátelství má dobrý a často větší vliv na psychickou a fyzickou pohodu než třeba příbuzenské vztahy. Setkání s kamarádkami nás nabíjí pozitivní energií, přináší mnoho radosti a smíchu, který prý prodlužuje život! 

Dejte vašim kamarádkám vědět, co pro vás znamenají a snažte se aktivně plánovat společná setkání. Uvidíte, že budete nabité energií a plné optimismu. Protože vídat se nám přece svědčí!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama