Buďte ráno off-line: Naučte se začínat den bez mobilu v ruce

Zazvoní vám budík a...
11636

Co je první, co uděláte? Sáhnete po telefonu a začnete projíždět Instagram, maily, zprávy... Opravdu chcete takto začínat svoje rána? Chcete bezprostředně po probuzení vědět o všech katastrofách, politice nebo o tom, kdo byl ještě po půlnoci aktivní na sociálních sítích? Pokud ne, osvojte si následující rituály.

1. Po probuzení. Zapomeňte na telefon! V klidu se ještě pár minut převalujte, pak si dojděte bez telefonu do koupelny, kde si užijte příjemnou sprchu, namazejte se krémem, umyjte obličej a bez stresu se přesuňte do kuchyně, kde si nachystejte snídani. Vnímejte každý detail vašeho rána a užívejte si, že můžete být alespoň tuto část dne off-line.

2. Při snídani. Ani během prvního jídla dne neprojíždějte telefon. Vše počká. Teď je nejdůležitější věc na světe vaše snídaně a váš pohodový start dne. 

3. Make-up, outfit. Stále ještě nepotřebujete vědět, co se na sociálních sítích děje ani kolik liků dostal váš poslední post. Připravte se na další den a až těsně před odchodem z domova si vezměte telefon, který odteď opět nepustíte celý den z rukou.

Ze začátku to pro vás bude možná nezvyk ale uvidíte, že si tyhle rána bez telefonu zamilujete. Obzvlášť v dnešní době, kdy se po nás chce, abychom byli on-line a k zastižení téměř 24 hodin denně. Myslete na sebe, nenechte si ujít důležité okamžiky tím, že se budete dívat do telefonu a dovolte si luxus být off-line! Stojí to za to!

sledujte nás na instagramu