Dream job: Získejte letos konečně práci snů

Kolikrát jste si už za svůj dospělý život řekli nebo pomysleli, že toužíte mít práci snů...
11985

Tipujeme, že několikrát. Od slov a myšlenek k činům je ale ještě dlouhá cesta. 

Jak se po ní vydat a splnit si své profesní sny? Vyzkoušejte naše tipy a váš dream job na sebe nenechá dlouho čekat!

1. Jděte štěstí naproti. Vaše práce snů k vám s největší pravděpodobností nepřijde sama. Musíte přiložit ruku k dílu a trochu osudu pomoct. Jak? Rozhoďte sítě a zašlete své CV všude, kde byste se rádi viděli. Dejte vědět kamarádům a známým, že hledáte novou práci a nezapomeňte zmínit, co hledáte. Zkrátka se nebojte a dejte o sobě vědět!

2. Trpělivost a pohovory. Obíhat pohovory určitě nepatří mezi nejlepší zábavu ale pokud toužíte po změně, nic jiného vám nezbude. Připravte se i na možnost, že pohovorů budete absolvovat několik, než najdete to, co hledáte ale s trochou trpělivosti se vaše snaha určitě vyplatí. 

3. Prodejte se. Vyzdvihněte vše, co umíte, co dokážete a zmiňte se i o tom, co neumíte ale rozhodně pro vás není problém se danou věc naučit. Dejte potencionálnímu zaměstnavateli najevo, že vy jste ten nejlepší možný kandidát, který doplní jeho dream team. Zdravé sebevědomí se nosí!

4. Vzdělávejte se. Pokud máte nějakou vysněnou pozci, zajímejte se a sledujte veškeré dění s ní související, i když ji ještě neděláte. To, že máte znalosti a rozhled, bude pro vašeho budoucího šéfa určitě jeden z rozhodujících faktorů.

5. Buďte sami sebou. Nehrajte si na nic, co nejste a nesnažte se být nikým jiným. Jste originál a přesně tak k vám musí váš šéf přistupovat. A pokud ten, před kterým právě sedíte vaše kvality neocení, nevěště hlavu a už teď si plánujte další pohovor. Věřte si a věřte tomu, že vás dream job na vás čeká. Vy to dokážete!

sledujte nás na instagramu