Inspirace: 5 důvodů, proč se nebát riskovat

Risk je zisk...
12075

Naše babičky by nám určitě řekly, ať neriskujeme, ať si "necháme" to své jisté a nevymýšlíme si.

My jsme ale ve spoustě věcech mnohem odvážnější než byla generace našich babiček a to je dobře. Možná zažíváme díky riskování také víc zklamání. Ale na druhou stranu - z každého zklamání se ponaučíme a posilnění jdeme dál.

Pokud tedy právě teď stojíte před jakýmkoliv rozhodnutím a váháte, zda zariskovat, sepsaly jsme pro vás pět dobrých důvodů, proč to zkusit. A je úplně jedno, jestli řešíte práci, vztah, sport nebo třeba nový účes.

1. Nebude žádné "co kdyby". Znáte to určitě taky. Něco neuděláte a pak si ještě dlouhou dobu pokládáte otázku, jaké by to bylo, kdyby jste do toho šli... Ok, jděte do toho!

2. Vystupte z komfortní zony. Ano. Určitě je pohodlnější smířit se s tím, co máte a být v klidu. Pokud ale chcete od života víc ( a to v jakémkoliv slova smyslu ), musíte vystoupit ze své komfortní zony a udělat něco navíc. Budete překvapení, jak to může být mimo vaši "pohodlnou" pozici zábavné a osvobozující. Stačí se odhodlat.

3. Nenechte se svazovat pravidly. Také pořád slyšíte, co byste měli nebo neměli, co se hodí, nebo nehodí... Vykašlete se na pravidla a riskněte to zkrátka podle sebe. Vytvořte si vaše vlastní pravidla.

4. Budete mít na co vzpomínat. A to, ať to dopadne jakkoliv. Risk se může zdát být nebezpečný ale zároveň je strašně zábavný a osvobozující.

5. Ten pocit, když to vyjde. Riskujete, vše vsadíte na jednu kartu, důvěřujete své intuici a... Ono to vyjde! Ten opojný pocit vítězství bude neskutečný! Věřte nám. Věřte sobě a jděte do toho! Ať už se jedná o cokoliv. Kdo neriskuje, nic nezíská!