Inspirace: Jak vstávat brzy a s úsměvem na rtech

Rána bývají těžká...
11969

Obzvlášť, když nepatříte mezi "skřivany" a vyhovuje vám spíše režim "sov". Mít ale ráno bez problémů a naučit se vstávat tak, aby to nebylo trápení jde!

Jak?

Poradíme vám.

1. Všechno začíná dokonalým plánem. Neboli plánem dokonalého rána, kdy vás nic a nikdo nezaskočí. Vaše první chvíle dne si naplánujte do posledního detailu. Jen tak se vyhnete rannímu stresu, který se vás pak většinou už drží i po zbytek dne.

2. Snídaně. Nejdůležitější jídlo dne určitě nevynechávejte a už před ulehnutím do postele, mějte jasný plán, čím ráno vaše tělo nastartujete. Pokud víte, že ráno bude každá minuta drahá, snídani si přichystejte už večer.

3. Tma. Pro perfektní spánek je potřeba ideálně absolutní tma. Ruší vás osvětlení z ulice? Pořiďte si závěsy, které vám tmu zajistí.

4. Polštář. Investice do zdravotního polštáře, díky kterému se vyspíte jako bohyně se rozhodně vyplatí.

5. Matrace. Pamatujete si na pohádku o princezně, která spala na hrášku? Tak nějak podobně se spí všem, kteří nemají kvalitní matraci. Platí zde stejně jako u bodu číslo čtyři, že tuhle investici si určitě nemusíte vyčítat.

6. Voda. Vypijte před spaním sklenici vlažné vody. Hydratace je pro klidný spánek nesmírně důležitá.

8. Ideální teplota v místnosti. Obecně platí, že teplota v místnosti, ve které spíte by měla být o pár stupňů nižší než ta, která je v pokojích, kde normálně pobýváte.

9. Unavte se čtením. Zapomeňte na televizi, počítače a telefony. Odložte veškerou elektroniku stranou, vezměte do ruky knihu a pročtěte se až ke sladké únavě.

10. Vstaňte dřív a začněte den chvilkou pro sebe. Ať už vsadíte na meditaci nebo na poklidné popíjení kávy, tenhle pomalý start, který bude patřit jen vám si rozhodně zamilujete. A jelikož už máte celé ráno "připravené" ideální začátek dne bude ve vašem případě pokračovat.

 

sledujte nás na instagramu