Naučte se soustředit: Poradíme vám, jak na to

Zdá se vám každý úkol, který dostanete nesmírně těžký?
11897

Máte problém se na něj sousetředit a dostat se k němu vám dělá potíže? Pak byste se měli zaměřit na svou koncentraci. Odkládáním nebo neuděláním zadaného úkolu totiž nic nevyřešíte. Naopak. Můžete z toho mít pěkný průšvih. Na co se tedy zaměřit?

1. Psychická příprava. Než se do zadané práce pustíte, psychicky se na ni připravte. Udělejte si pořádek na stole, nachystejte si vše, co budete potřebovat, posaďte se, narovnejte se, zhluboka se nadechněte a začněte...

2. Vzduch. Vyvětrejte si. Čerstvý vzduch vám okysličí mozek a vy budete mít energie a nápadů na rozdávání.

3. Zapomeňte na telefon. Žádný Instagram, Facebook ani hromadná komunikace s kamarádkama ve zprávách. Soustřeďte se pouze a jen na danou věc a nenechte se ničím rušit.

4. Káva. Nebo jakýkoliv váš oblíbený nápoj, který vás nakopne, nesmí na vašem stole chybět.

5. Přestávky. Zkuste pracovat systémem 20 minut práce - 5/10 minut pauza. Během 20ti pracovních minut opravdu aktivně pracujte na více než 100%. Pak si dejte krátkou pauzu a zase se pusťte do dalších 20ti minut práce. Tenhle trik zachránil už spoustu lidí, kteří se ne a ne donutit pracovat!

6. Najezte se. Pokud budete hladoví nebo budete mít "na něco" chuť, myšlenky vám budou často utíkat. Dopřejte si proto vše, na co máte chuť a dejte se do práce.

7. Odměna. Slibte sami sobě po vykonání úklu odměnu ( dobrá káva, kousek čokolády nebo oběd s přáteli ). Těšení se na ni pro vás bude perfektní hnací motor.