Reklama

Proč brát rozchod pozitivně a jak se z něho poučit?

I nepříjemná zkušenost nám může otevřít oči...
Reklama
12492

I když rozchod bolí, nezoufejte. Každá špatná zkušenost nám přináší nová ponaučení. Velké spoustě lidí otevřel ošklivý rozchod oči. Ať už si díky ukončení vztahu začnete více cenit sami sebe, poznáte nové lidi nebo si třeba jen budete užívat volné letní večery bez výčitek tam, kde se vám zrovna zachce, stojí to za to!

Kromě toho také zjistíte, co je to láska. I to, co ta pravá láska není. Teprve po odloučení od člověka, který vám tvrdil, jak vás miluje, a přitom vám ubližoval, si uvědomíte, že tyto dvě věci nejdou dohromady. Nebo vy snad dokážete trápit milovanou osobu?

Dalším přínosem rozchodu je příležitost naučit se být silná. Teď už vás jen tak něco nerozhází! Začátky single života jsou sice náročné, avšak ten pocit nezávislosti a soběstačnosti je k nezaplacení. Neznamená to však, že se musíte sedřít z kůže. I jako nezadaná žena si můžete říci o pomoc - ať už rodičům či kamarádům. Rozhodně to nikdo nebude vnímat jako vaše selhání!

Kromě těchto benefitů je období kolem rozchodu s partnerem také ideální dobou na vyhodnocení toho, co vás v předešlém vztahu bavilo a co vám naopak scházelo. Jen tak můžete začít znovu lovit - tentokrát však v těch správných vodách.

Foto: Getty Images
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama