Jak ušetřit velké peníze na malých věcech: Tipy prověřené redakcí JOY

Je to stále dokola...
12461

Výplata - předsevzetí, že tento měsíc opravdu budete šetřit a... Je konec měsíce a vy už netrpělivě pokukujete po svém bankovním účtu, kdy se zase naplní. Kolotoč z kterého jakoby nešlo vyskočit. Ale ono jde!

Stačí si osvojit pár triků, díky kterým zůstanou vaše peníze tam, kde mají - na vašem účtě. 

1. Plaťte hotově.

Trik, který funguje vždy. Dejte si do peněženky jen tolik peněz, kolik plánujete utratit. Platební kartu nechte doma. Nebude vás pak lákat překročit váš stanovený limit a hlavně, nebudete si moct vybrat z karty, a bezhlavě utrácet.

2. Ignorujte slevy.

Lákadlo téměř každého období, jsou slevy. Extrémní snížení cen vás nutí nakupovat i to, co vůbec nepotřebujete. Pokud opravdu něco nutně nepotřebujete, slevám se obloukem vyhýbejte.

3. Investujte do kvalitních kousků.

Pokud budete nakupovat pouze kvalitní a nadčasové oblečení, neutratíte tolik, jako kdybyste nakupovali v běžném řetězci. Kvalitní kousky jsou dražší, proto si jejich nákup dobře rozmyslíte.

4. Co koupíte, to ušetřete.

Udělejte si sami se sebou úmluvu, že jakoukoliv částku, kterou utratíte "navíc", ihned uspoříte a dáte si ji bokem.

5. Káva.

Kolikrát týdně si cestou do práce koupíte kávu? Zkuste si spočítat, kolik takto utrátíte za týden. A kolik je to za měsíc? Kávu si přece můžete udělat i v pohodlí domova, a vzít si ji do práce s sebou.

6. Jídlo.

Kupujete si každý den obědy nebo svačiny? Tenhle životní styl je ale dost nákladný. Udělejte si pořádný nákup, a zkuste si 14 dní připravovat jídlo sami doma. Nejen, že ušetříte, ale navíc vám bude i víc chutnat!

7. Spořící účet.

Zařiďte si spořící účet, a každý měsíc na něj pošlete alespoň něco. Uvidíte, že časem si takto přijdete k pěkné částce.

 

 

Foto: Archiv Joyonline.cz