Single s jedním platem - tipy jak ušetřit, když jste sama

Ve dvou se to lépe táhne. To bohužel platí hlavně o financích.
10456

Co ale dělat, když jste na všechno sama? Osvojte si pár jednoduchých rad a tipů a vaše kasička na tom bude o poznání lépe! 

Káva. Možná se to zdá, jako banalita ale rozhodně není. Jste zvyklá si každé ráno po cestě do práce kupovat kávu? Jedna káva stojí cca 70-80 kč (a to nemluvíme o Starbucksu). Když si tuhle částku vynásobíte počtem pracovních dní, je to docela síla. Přitom stačí, když investujete do cool termo hrnku a kávu si připravíte každé ráno sama. Ušetříte a navíc si můžete být jistá, že to odtučněné mléko, které jste chtěla, je opravdu odtučněné. 

Obědy a svačiny. V rámci úsporného režimu i tuto položku zredukujte. Sestavte si týdenní jídelníček a každý večer si oběd a svačinu na následující den připravte. Mimo to, že ušetříte, budete mít i absolutní přehled o tom, co sníte. Unáhlené nakupování svačin totiž často svádí k nezdravém mlsání a pozdějšímu nabírání na váze - o průvanu v peněžence nemluvě. 

Dárky. Blíží se oslava narozenin a vy nemáte finance na nákupy drahých darů? Nezoufejte. Krásný dárek můžete také sama vyrobit. Ať už se jedná o vlastnoručně nasbíranou a uvázanou květinu nebo o vámi upečenou bábovku převázanou krásnou stuhou, obdarovaného zajisté potěší. A kolikrát i víc, než jen nepromyšlená drahá hloupost. 

Večírky. V době, kdy máte hluboko do kapsy je to poslední, co potřebujete, utrácet za předražené drinky na večírcích. Domluvte se proto s přáteli a uspořádejte si večírek doma. Každý přinese něco a bavit se budete mnohem lépe než uprostřed tanečního parketu. 

Tip Joy - když uspořádáte “teplákový” večírek, máte vyřešený outfit a zajištené maximální pohodlí!