Reklama

Už dost! Proč bychom se měli přestat trápit minulostí (a prostě ji nechat jít)

Ne na všechny naše otázky musíme znát odpověď.
Reklama
9124

Člověk je přirozeně zvídavý tvor, pořád má chuť objevovat něco nového, zkoušet, experimentovat, vyzvídat. Každý z nás chtěl být v životě alespoň na malý moment detektiv nebo psycholog, poslouchat a vnímat cizí příběhy víc, než kdokoliv jiný. Být jejich součástí a vytahovat na povrch ty největší pikantnosti. Mít právo na to, ptát se a získávat odpovědi...

Hezké, moc hezké.

Bohužel ale opravdu jen v pár profesích na světě. Pokud je vaše zaměstnání spojeno s výslechy okolí, asi na vaši touze znát na každou všetečnou otázku odpověď, není nic divného. Pokud se ale vaše snaha o dream job Sherlocka Holmese nastěhovala do vaší každodennosti, možná se zkuste na chvíli zastavit. Běžný život má totiž trochu jiná pravidla.

Ne každý, se před vámi bude třást hrůzou a vyklopí na sebe po pár momentech nátlaku úplně všechno. Někdo si svá tajemství prostě vezme s sebou a vy byste se tím rozhodně neměli trápit.

Udělal/a jsem něco špatně?

Nerozumím, proč si mi to udělal/a?

Proč mi pořád chybíš?

Proč si odešel/a bez rozloučení?

Myslíš, že kdybychom to dali znovu dohromady, že by to neklapalo?

Proč mi pořád lezeš do hlavy?

Opravdu byl rozchod mezi námi tou nejlepší volbou?

Ano, vezměme si jako modelovou situaci fázi po rozchodu. Období aktivní touhy po odpovědích snad úplně na všechno. Zatímco vám jde z těch všech životních změn a dotazů hlava kolem, vaši přátele už se nenápadně srocují do dvou vojenských oddílů. Jeden bude bojovat za vyhlášení konfrontační války, která má za cíl mluvit, mluvit a mluvit s ex pořád dokola, dokud za sebou nebudete mít uklizený, čistý stůl, druhý bude pomalu vytahovat bílou vlajku a všechny snahy o odpovědi vám poradí vzdát.

A víte co, kdo uteče, vyhraje.

Pojďme si to říct na rovinu – buď strávíte dlouhou dobu jen marným hledáním popisu citů a vnitřních emocích druhého (i přesto, že víte, že zrovna o takovém tématu se vlastně nic říct nedá), nebo přijmete realitu takovou, jaká je, a postavíte se jí čelem, akceptujete jí a uděláte krok dopředu sami za sebe.  

Jistě, že to všechno může být neuvěřitelně složité a vždycky bude záležet asi na tisíci okolnostech, ale načerpejte sílu ze všech svých (především negativních) zkušeností a vyrazte radši na cestu směrem bezpodmínečná láska. A nikdy nepochybujte o tom, že byste ji nemuseli najít. Ona tam je, jen čeká, až o ní zakopnete.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama