30 vtipných faktů o sexu, které jste zaručeně nevěděly

Jdeme na ně!
12592

1. Podle studie State University Of New York může sperma pomáhat v boji proti depresi. Z jejich testů totiž vyšlo, že ženy, které se často milovaly bez kondomu, vykazovaly jen minimální náchylnost k depresím. Mnohem méně než ženy, které neměly vůbec žádný sex. Možným důvodem může být, že sperma obsahuje látky, které mimo jiné zvedají náladu a podporují spánek.

2. Průměrný ženský orgasmus trvá dvacet sekund – což je o čtrnáct sekund déle než mužský!

3. V případě sexuálního vzrušení nám natékají genitálie a prsa. Ale také sliznice nosu!

4. -196 C je teplota, při které se přechovává sperma ve spermobance. Takto podmrazeno může být přechováváno neomezeně dlouho.

5. Kromě lidí jsou šimpanzi bonobo a delfíni jediným živočišným druhem, který provozuje sex také kvůli potěšení.

6. Asi jedno procento žen dokáže dosáhnout plnohodnotného orgasmu jen za pomoci stimulace prsou.

7. Ačkoli to lidé používají spíše jako výmluvu, proč nemít sex, může pohlavní styk někdy skutečně vést k bolestem hlavy. Důvod: tělesné uvolnění po orgasmu, vyplavení endorfinů a změna krevního tlaku.

8. Soudní lékaři na Univerzitě Frankfurt zanalyzovali 56 případů srdečního infarktu a zjistili, že více než polovina mužů, kteří zemřeli na infarkt během pohlavního styku, byli u milenky nebo u prostitutky.

9. Podle „Naked Scientist“ může sperma dosáhnout rychlosti až 5 mm za minutu. Při zvětšení to zhruba odpovídá lososovi, který plave 800 km/hod.

10. 1 čajová lžička spermatu obsahuje asi pět kalorií. Za půl hodiny intenzivního sexu spálíte v průměrně 100 až 200 kalorií.

11. Vibrátor byl původně vyvinut v 19. století jako prostředek ke zmírnění tzv. „hysterie“. Tak tehdejší věda označovala ženy, které měly erotické fantazie a vyšší sexuální apetit.

12. Množstvím spermatu, které se vejde do aspirinové kapsle, by mohlo zalidnit Zemi na současnou populaci.

13. V aztécké kultuře byla avokáda považována za tak eroticky stimulující, že byla zapovězena pannám.

14. Vědci opakovaně pozorovali, že samičky tučňáka vyměňovaly sexuální pozornosti se samečky (kteří nebyli jejich partnery) za oblázky. Kamínky pak používaly ke stavbě hnízd pro svá mláďata. Určitým způsobem se tak tučnačky prodávají...

15. Nejstarší známé vyobrazení muže, který si během pohlavního styku nasazuje kondom, se nachází na stěně jedné jeskyně ve Francii. Je staré asi 12 až 15 tisíc let.

16. Během první světové války zjistili členové britské rozvědky (MI6), že se sperma skvěle hodí jako neviditelný inkoust. Poté ovšem také zjistili, že když zestárne, začne hrozně smrdět, a s praxí okamžitě přestali.

17. Podle National Bureau Of Economic Research potěší lidi sex stejně jako roční plat ve výši sta tisíc dolarů.

18. Jeden jediný muž vyprodukuje za svůj život tolik spermatu, že by mohl oplodnit každou plodnou ženu na naší planetě.

19. My lidé nejsme jediní, komu se líbí orální sex. Medvědi a netopýři to mají stejně!

20. Vůně dýně údajně přispívá ke zvýšení prokrvení penisu a napomáhá tak erekci.

21. Jedna studie zjistila, že velikost penisů zúčastněných mužů byla větší po orálním sexu, než když sami masturbovali. Proč tomu tak je, to výzkumníci nedokázali vysvětlit. Pravda je, že velikost udávali muži sami...

22. Z poměru prsteníčku k ukazováčku lze odečíst, jak „mužný“ onen muž je. Protože čím delší je prsteníček v poměru k ukazováčku, tím více testosteronu se nachází v jeho organismu.

23. Průměrný penis potřebuje ke svému ztopoření asi dvě polévkové lžíce krve.

24. Kýchnutí a orgasmus se už nedají zastavit, jakmile jednou začaly. Důvod: v obou případech se jedná o fyziologické reakce na vydráždění organismu.

25. Jedna nedávno provedená studia udává, že častý sex může zlepšit schopnost ženy pamatovat si slova a fráze. Děje se to proto, že sex zvyšuje prokrvení oblasti hippocampu v mozku. Lze toho docílit ovšem jakoukoli jinou aerobní aktivitou – ale milování je samozřejmě nejlepší! :-)

27. Muži, kteří si permanentně odepírají sex, podstupují riziko, že se jim zmenší penis. „Když nedělají nic proto, aby udrželi normální schopnost erekce, penis se zkrátí,“ řekl MUDr. Tobias Kohler zdravotnickému webu MD. Bez pravidelné erekce se penis může smrsknout o jeden až dva centimetry!

26. Studie University of Waterloo objevila, že pro ženy trpící problémy se zády je nejlepší si během misionářské pozici podložit zadek polštářkem. Ženám, které mají bolesti po delším sezení nebo když se dotýkají prstů u nohou, výzkumníci naopak doporučují polohu lžiček nebo zezadu.

28. Když samička fretky nemá sex po dobu jednoho roku, zemře na otravu estrogenem.

29. Tanečnice ve stripbarech dostávají vyšší dýžka ve dnech, kdy ovulují. Zřejmě je to kvůli většímu množství uvolněných hormonů, na které pak muži reagují.

30. Těžko věřit, ale mnoho žen dostane orgasmus během cvičení na břišní svaly! Tento fenomén se jmenuje coregasm.  

 

Přečtěte si také: Odhaleno: Nejčastější lži, které říkají muži ženám v posteli