Reklama

6 věcí, za které vás gynekolog nikdy nebude soudit

Žádný stres! On už toho viděl...
Reklama
8869

Dokopat se k návštěvě gynekologa není nikdy úplně snadné. Přece jen jde o dost intimní vyšetření, které málokdy bývá stoprocentně příjemné. Jednou do roka bychom ho měly preventivně absolvovat všechny. Ano, i když je všechno na první pohled v pořádku. Občas totiž nemusí být všechno patrné na první dobrou.

Dobře, svědomí se hlásí o slovo a my s odhodláním vyrážíme na prohlídku. Více než hrozící nemoci nás v ten moment, ale stresuje samotný proces vyšetření. Všechny ty otázky, holit se / neholit a co ta špatná pedikúra... Dost, dost, dost! Gynekolog není náš partner a v mnoha ohledech si můžete být jisté, že s ním nezacloumá prostě (skoro) nic. Chcete příklady?

1. S počtem svých sexuálních partnerů ho nemůžete šokovat. Nesnažte se hledat společensky vhodné číslo a mluvte upřímně. Správný a slušný gynekolog s vámi bude řešit vaše zdraví, ne vaši morálku, zkušenosti, touhy a představy.

2. Je mu jedno vaše sexuální orientace. Tedy zeptá se na ní, ale ať už řeknete cokoliv, je na to připraven. Není soudce a přistupuje k vám jako k pacientovi, ne jako rodič, který si vás bude chtít vychovat k obrazu svému.

3. Jestli používáte tampóny, vložky nebo menstruační kalíšek je vaše rozhodnutí. Vzhledem ke svým tělesným dispozicím můžete mluvit o vhodnosti jednotlivých variant, vždy ale záleží na vašem pohodlí a zdraví a to gynekolog bude respektovat.

4. Viděl dohladka oholené ženy stejně jako ty neoholené. Před návštěvou gynekologa se umyjte, vyholit si tam dole ale „I love my gynecologist.“ nikoho neohromí. Je to prostě fuk!

5. Dotazy na váš sexuální život, těhotenství nebo potrat patří na standardní program prohlídky. Nesnaží se vás nachytat a udělat z vás nudnou frigidu ani aktivní dračici. Prostě se ptá, stejně jako se vás chirurg zeptá, jestli můžete na tu nohu došlápnou, kdy se vám to stalo, a jestli chcete sádru normální, nebo voděodolnou. Je to prohlídka, ne výslech. OPAKOVAT!

6. Pedikúra a oholené nohy? Vážně máte pocit, že je to to, co bude váš gynekolog hodnotit? Chcete znát pravdu? Nebude!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama