Orgasmus | Jak a proč vašemu zdraví prospívá sex s happy endem?

Orgasmus je zázrak!
11963

Většina žen bere orgasmus jako příjemné finále intimních hrátek Když se ale podíváme do hloubky všeho, co se během něj s ženským tělem děje, zjistíme, že bychom mu měli přikládat mnohem větší váhu!

Bohužel nemůžeme napsat, že by pravidelný orgasmus přispíval k léčbě vážných nemocí jako je například rakovina. Je však prokázáno, že sex s vyvrcholením urychluje například léčbu rýmy a nachlazení! Ať už je to poctivým pocením nebo tím, že se během orgasmu tělem prožene menší či větší bouřka, která uvolní spoustu prospěšných látek včetně oxytocinu a endorfinů, tedy hormonů, které okamžitě přispívají ke zvýšení pocitu štěstí a celkové pohody, je to opravdu dokázáno!

A tak buďme čas od času za sobecké potvory a neberme zřetel na to, že pravděpodobně nakazíme naše drahé polovičky a oddejme se postelovým hrátkám i když nám zrovna není dvakrát dobře.

Kromě toho, že prožití orgasmu přispívá k léčbě lehkých nemocí, tak prospívá také našim svalům. A to jak těm, o jejichž posílení usiluje snad každá žena (zadek, bříško, ruce, stehna), tak těm, jejichž posilování většina dam podceňuje.

Zadek, svaly na břiše i stehna, ruce a zádové svaly můžeme snadno posílit během složitějších sexuálních poloh. Převážně během orgasmu se však posilují pro ženy velmi důležité svaly – svaly pánevního dna, které nás, pokud jsou v kondici, dokáží přivést ke skvělým sexuálním prožitkům. To však není to nejdůležitější. Posílené svalstvo napomáhá kontrole nad držením těla a vzhledem bříška a slouží jako prevence inkontinence.

Pokud se vám zdá být inkontinence problémem, který se vás nebude ještě dlouho týkat, tak jste na omylu. Problémy s inkontinencí mohou přijít již během prvního těhotenství nebo po porodu.

Další z věcí, které se děje při orgasmu, ať už chceme, nebo ne, je vznik nezaměnitelného pouta mezi ženou a mužem. Ve vztahu plném lásky je to samozřejmě krásné, ale co když jde jen o sex a nechceme se vázat?!

V tomto případě je to doslova balancování na hraně. I když dokážete ovládat mozek a srdce a nějakým zázrakem se nezamilujete, hormonům, které se vyplavují při orgasmu jen těžko zabráníte, aby se dostaly do místa určení a dělaly svou práci – tedy vytvořily vztah mezi vámi a mužem, který vás dovedl k orgasmu.

Mezi další zázračné účinky orgasmu patří uvolnění celého těla a odbourání bolesti. Pokud tedy máte pocit, že nutně potřebujete masáž šíje nebo zad, ale nemáte tolik času, zkuste se oddat kvalitnímu sexu v poloze, při které tyto partie nenamáháte. Třeba budete mít štěstí a ztuhlost povolí. Stejně tak můžete orgasmus využít při bolestech hlavy i menstruačních bolestech. Že to zní divně? Není třeba dojít až k samotnému styku, stačí se oddat lehkým hrátkám. Důležitý je závěr akce – tedy orgasmus, ne cesta, kterou se dostanete k cíli.

Vyvrcholení vám kromě lékům proti bolesti může pomoci nahradit i krémy proti vráskám! Je dokázáno, že ženy, které pravidelně dosahují orgasmu, se těší mladšímu vzhledu. No není to super?