10 ožehavých témat, které byste spolu měli probrat, než si řeknete ANO

Svatba je snem každé z nás…
10439

Ještě před vaším dnem “D” ale s miláčkem proberte pár témat, které by vás později mohly překvapit.

Peníze. Ujasněte si s vašim drahým, jak naložíte s vašimi společnými penězi. Jaké s nimi máte plány, do čeho budete investovat či na co šetřit. Vyhnete se spoustě nepříjemných chvil a situací.

Sex. Toto téma máte společně jistě zmáknuté. Důležité je ale také o sexu otevřeně mluvit.  Obzvláště pak v dlouhodobém vztahu by se na toto téma nemělo zapomínat.

Pocity. Jakékoliv, včetně těch nejniternějších, byste ze sebe měli umět dostat. Snadno tak předejdete hádkám a nedorozumění. 

Intimita. Spolu se sexem tvoří velmi podstatnou část partnerského života. Naučte se porozumět si i beze slov…

Budoucnost. Vaše společná budoucnost, vize, sny a plány. Ať už jde o sny společné nebo o sny každého zvlášť, důležitá je vzájemná podpora.

Děti. Téma, které rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. O plánování rodiny byste měli mít jasno dřív, než řeknete ANO.

Rodiny. Sňatkem spojíte dvě naprosto cizí rodiny. Vy si zároveň vytvoříte rodinu novou. Je proto důležité ujasnit si, jak budou probíhat svátky, jak se vypořádáte s rodinnými tradicemi, jak a kdy budete trávit společný čas. 

Důvěra. Definujte, co pro vás těchto šest písmen znamená. Každý má mantinely důvěry jinde a je potřeba si vyjasnit kde.

Hádka. Jednou za čas, se zkrátka vyskytne v každém vztahu. Určete si proto pravidla hádky, díky kterým ji budete mít pod kontrolou.

Nemoc. Nepříjemné, ale důležité téma. Život rozdává různé karty, a i tuhle si můžete vytáhnout. Dohodněte se proto s partnerem, jak byste v tomto případě postupovali. Nebojte se vyslovit obavy, které máte a najděte pro ně společně řešení.