10 tipů, jak nastartovat své sebevědomí každé ráno

Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát!
8066

Pokud závidíte sebevědomým jedincům ve svém okolí jejich přirozenou autoritu, respekt, který v druhých vzbuzují, ale i všeobecnou jistotu, která je doslova provází na každém kroku, zatímco vy se klepete nervozitou před každým veřejným výstupem, máme pro vás jednoduchý manuál. Dávkování: 1x denně, 7 dní v týdnu! …a po nějaké době už to budete brát za samozřejmost. Sebevědomí zdar! Nazdar.

1. Přestaňte věřit všemu, co slyšíte.

Ne každý v autobuse nutně musí mluvit o vás. Ne každý má chuť pomlouvat to, jak vypadáte, co říkáte, nebo co si myslíte. Klid. Ověřit fakta a stres hoďte za hlavu.

2. Obklopujte se sebevědomými lidmi.

Pokud jsou vaši přátelé jen uzlíčky nervů, zkuste vplout do společnosti jedinců, kteří mají svůj život pevně v rukou. Budou pro vás inspirací.

3. Šaty dělají člověka.

Tepláky a mikinu dejte stranou a vsaďte na něco, v čem se cítíte jako král módy. Uvidíte ten rozdíl.

4. Učte se, čtěte, studujte.

Ne, nemusíte teď začít rozesílat přihlášky na všechny školy a kurzy, které vám vyjedou v nabídce na FB. Jen prostě zkuste rozšiřovat svůj všeobecný přehled. Bavit se totiž o Shakespearovi bez schopnosti mluvit o literatuře v širším kontextu, tak trochu postrádá význam.

5. Buďte sami sebou.

Zapomeňte na masky a role, o kterých si myslíte, že vám padnou. Najděte, kým jste!

6. Nechte se vést svým přesvědčením a odhodláním.

Nejste přece ovce, která bude postupovat vždy jen podle pravidel svého stáda.

7. Oslavujte svá malá vítězství!

Uběhli jste 2 kilometry, jedli jste celý den zdravě, povedl se vám pracovní pohovor, po týdnu odkládání jste vysáli. Radujte se!

8. Nenechte se svazovat pravidly.

Nechceme vás navádět k nepravostem, ale stejně jako jsme kritizovali být jako ovce a pohybovat se jen se stádem, kritizujeme i doslovné dodržování pravidel a všeobecně uznávaných hodnot. Sex až na třetím rande?! A proč, když to na druhém tak hezky klape!

9. Stop prokrastinaci.

Nejlepší booster sebevědomí je pocit, že děláte v životě maximum. Máme vyzkoušeno.

10. Buďte vděční a usmívejte se!

Zkuste každý den najít tři pozitivní věci, které vás za posledních 24 hodin potkaly. Najdete je! I když si možná myslíte, že ne, jde jen o cvik!