10 věcí, které je dobré dodržet při plánování rozlučky se svobodou

Jste družička či svědkyně nevěsty, kterou čeká v létě svatba? Možná je čas začít plánovat hen party snů!
10609

Takže, na co si dát ale pozor, aby nevěstě místo krásné vzpomínky nezůstal nepříjemný zážitek?

1. Rozlučku naplánujte ideálně 14 dní před svatbou. Někdy vybírá datum sama nevěsta, někdy ho vybírá její holčičí parta. Pokud je druhá varianta váš případ, vyberte datum nejlépe dva týdny před velkým “dnem D”. Nevěstě tak zůstane víkend před svatbou volný na regeneraci a ladění detailů, a také jí do té doby zmizí všechny modřiny (stává se!). 

2. Respektujte vkus nevěsty. Každá nevěsta je jiná, takže pokud ta vaše zrovna neholduje táboření, možná není nejlepší nápad brát ji pod stan na vodu. Vyberte program a přizpůsobte ho tomu, co má ráda. 

3. Pánský striptýz? Jen na přání nevěsty! I tady platí, že každá máme míru vkusu někde jinde. Pokud víte, že je to něco, co by vaše kamarádka ocenila, běžte do toho. Pokud si nejste jistí, zkuste vymyslet jinou zábavu.

4. Nechte svoje ego stranou. Možná rozlučka neprobíhá přesně podle vašich představ, a kdyby bylo plánování na vás, udělala byste spoustu věcí jinak. Tenhle večer je ale o nevěstě, snažte se tedy naladit na pozitivní vlnu a svoje připomínky pro tentokrát polkněte. 

5. Potěšte nevěstu kolektivním dárkem. Domluvte se s kamarádkami na malém dárku, který nevěstě společně věnujete a který jí zůstane na památku. Může to být hezká noční košilka, nebo třeba svatební podvazek.

6. Aktivně se zapojte. Každá z vaší party má určitě nějakou dovednost nebo nějaký talent. Vymyslete, jak ho využít! Někdo může upéct dort, někdo třeba připravit svatební pantomimu.. Každá maličkost, kterou vyrobíte nebo připravíte, vtiskne rozlučce osobní charakter. 

7. Udělejte z nevěsty střed zájmu. Je hezké, že jste zrovna dostala novou práci, čeká vás dovolená nebo se stěhujete do bytu snů. Tenhle večer by však měla být středem pozornosti nevěsta – nedopusťte, aby se cítila odstrčená. 

8. Nehádejte se před nevěstou. Není nic trapnějšího, než nevěstě kazit večer hádkami – ať už mezi sebou, nebo s někým mimo partu. Tenhle večer patří jen vaší holčičí crew, nenechte si ho pokazit. 

9. Rozdělte si útratu nevěsty rovným dílem. Nevěsta je pro tentokrát vaším hostem, chcete jí připravit nezapomenutelný večer, a neměla by se tudiž trápit s peněženkou. Předem si domluvte s vaší holčičí partou program i budget, ať máte představu a nečekají vás žádná nepříjemná překvapení. Myslete na to, že před svatbou má nevěsta jistě spoustu placení, a každá ušetřená koruna se jí může hodit.

10. Buďte diskrétní! To poslední, čím nevěstě uděláte radost, jsou její fotky na Facebooku, na kterých se po osmém panáku snaží tancovat. Dohodněte se například na jedné fotce, kde vám to všem sluší (hlavně nevěstě!) a tu zveřejněte. Zbytek fotek uložte někam, kde je najdete jen vy.