Reklama

3 tipy, jak zvládnout přípravy na miminko bez stresu

Na nového člena rodiny, co vám obrátí život na ruby, se těšíte v klidu a pohodě? Nebo vás zachvátila hysterie a jste přesvědčena, že na miminko nejste připravena a nikdy nebudete? Ať tak či tak, nadechněte se a naplánujte si své přípravy. V klidu budou mnohem příjemnější!
Reklama
9364
  1. Výbavička nemusí být závratná. Měla by být spíš skromná.

Pokud už měsíce střádáte bodýčka, dětské hračky, chrastítka, plenky a dětskou kosmetiku, přibrzděte. V prvních měsících toho opravdu budete potřebovat pomálu. Miminko si s hračkami hrát určitě nebude a bude nějakou dobu trvat, než ocení kolotoč nad postýlkou nebo rozkošné dupačky se zvířecími oušky.

Co by měla výbavička pro miminko obsahovat?

  • Hluboký kočárek. O tom asi není potřeba diskutovat, že? Rozhodně zapomeňte na pověry a kočárek pořiďte co nejdříve. Bude vás stát nejvíc peněz, proto byste jeho výběru měli věnovat nejvíce času.

  • Z oblečení pro miminko si vystačíte s třemi bodýčky velikosti 56 a třemi bodýčky velikosti 62 a stejným počtem overalů. Bohatě postačí dva kabátky v každé velikosti, dvě čepičky, dva páry ponožek, dvoje polodupačky nebo punčocháče a jedna zimní kombinéza.

  • Přebalovací podložku, vlhčené ubrousky (těch nebude nikdy dost!), vaničku, osušky, žínky, dudlíky, kojenecké lahve, olejíček, krém na opruzeniny, dezinfekci a další dětskou kosmetiku.

  • Postýlku s matrací, povlečení, peřinu a spací vak.

  • Pokud budete s miminkem jezdit autem, pořiďte si také autosedačku – bez té miminko v autě ani vozit nesmíte.

Tip: Vše, co budete k péči o své děťátko potřebovat, najdete na pinkorblue.cz

  1. Miminko roste rychle – počítejte s tím!

Pokud vám to nedá a kromě základní výbavičky budete střádat další dětské oblečky a hračky, nakupujte je i ve větších velikostech. Rodiče mají nejčastěji obří zásobu miminkovských oblečků v nejmenších velikostech, ale málokdy je všechny využijí. V těch nejmenších velikostech budete potřebovat opravdu jen pár kousků.

  1. Nenechte se ničím rozhodit

Chcete, aby vaše miminko přišlo na svět s úsměvem na tváři? Chcete mu připravit krásný domov a milující rodinu? Tak začněte u sebe. Přestaňte se stresovat z práce, z porodu či z toho, jak to vlastně finančně utáhnete. Nestresujte se tím, co nemůžete změnit a soustřeďte se na to, abyste se cítili klidní a v pohodě. A vše ostatní už půjde samo.

Držíme vám palce!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama