Reklama

6 důvodů, proč spokojené páry sdílí zážitky on-line méně, než páry nespokojené

Pravá láska kvete vždycky spíš off-line.
Reklama
9500

Sociální sítě milujeme. Milujeme je hlavně proto, že jsou asi nejlepším a nejlevnějším psychologem v celém vesmíru. Poradí nám s každou životní otázkou a dokáží z nás na lusknutí prstu udělat nejšťastnějšího a nejhezčího člověka na světě. Stačí pár dobře upravených fotek a správně napsaných textů a náš on-line profil super hrdiny může být naživu. Co na tom, že sedíme už pátý den v kuse doma s mastnou hlavou a k jídlu si dopřáváme jednu rozmrazenou pizzu za druhou. Naše slabosti a životní nudu nikomu ukazovat nechceme. Chceme sebe i okolí přesvědčit o tom, že dokonalost existuje. Opak je ale pravdou.

Nikdo není dokonalý a pokud jde o svět sociálních sítích, dokonalost je nahrazována všeobecnou iluzí. Chcete vypadat jako kreativní intelektuál? Vyrazte do kavárny, objednejte si jednu z alternativně servírovaných káv, hoďte k ní na stůl Zločin a trest, který jste v životě ani neotevřeli, a postněte fotku na IG s popiskem #whatIread. Máte vyhráno. Celý svět bude obdivovat, že v té vší možné prokrastinaci dokážete zvednout zadek a vyrazit si číst 600 stránkovou knihu.

Chcete být food lover? Jednou za měsíc se stavte v nově otevřeném bistru s partou přátel. Vyfoťte poctivě všechny jídla, která vám přistanou na stole, a vydávejte jedno po druhém hezky s popiskem, jak důležité je pro vás dobře připravené jídlo z domácích surovin.

Toužíte se prezentovat jako zamilovaný snílek, který prožívá vztah, který je jako vystřižený z Hollywoodu? I přesto, že naživo máte vztah připomínající spíš konec světa než andělskou romanci, stačí ze společné cesty na nákup udělat fotostory na FB s popiskem, jak krásné je, když se na druhého můžete spolehnout, a upozornění na nové likes vám pravděpodobně nepřestanou vyskakovat minimálně dalších 48 hodin po publikaci.

Vedle snaživců o dokonalý život alespoň na sítích, existují ale i lidé, kteří si svůj život opravdu užívají. Mají ho naplněný zážitky, mají kolem sebe velké množství přátel a zažívají lásku, kterou by jim i Romeo s Julií mohli závidět. Kromě nich samotných, o tom ale ví jen pár šťastlivců z nejbližšího off-line okolí.

A on-line svět? Ten je nezajímá.

Nepotřebují světu nic dokazovat.

Nezáleží jim na tom, co si o nich myslí okolí. Žijí hlavně sami pro sebe.

Užívají si každou společnou chvíli a nepotřebují si jeden hezký okamžik za dlouhou dobu schovávat v postech a fotkách pro pozdější připomenutí.

Respektují vzájemně své soukromí.

Jsou spokojeni se svým životem, kariérou, schopnostmi.

Umí řešit problémy a nepotřebují přitom cítit pochopení celého světa. Stačí pochopení toho druhého.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama