3 nejdůležitější fakta o lásce, které nám předala naše babička

Všichni jsou dnes odborníci na lásku a vztahy. Jen málokdo má ale své teorie podpořené letitými zkušenostmi.
10177

Manuálů na to, jak se zamilovat, jak poznat pravou lásku i jak na dlouhotrvající vztah je nespočet. Největší filozofové jsme se sklenkou vína v ruce s partou kamarádů. Upřímně ale nikdo o vztazích nevíme nic. Vztahy nejsou pro naši generaci životní hodnotou. Stejně tak jako hledáme sebe, tápeme i v tom, jak najít někoho k sobě.

Léta praxe, která by mohla odkazovat k nějakým fungujícím praktikám, nemá ani generace našich rodičů, za to prarodiče, kteří si slíbili už v mládí lásku na věky věků, mají alespoň náznak manuálu, jak na to.

1. Záležitosti vztahu mají zůstat v soukromí.

Někdo by to mohl možná nazvat přetvářkou, ale vynášet ze vztahu intimnosti ven, nevede k ničemu dobrému. Ne každý potřebuje vědět, že jste se pohádali, že jste zažili nejlepší sex, nebo jste si od rodičů museli půjčit. Hodnotit svého partnera můžete prostě jen před ním, venku si radši zamkněte pusu na zámek.

2. Rozhodujte se společně.

Velké otázky potřebují odpovědi, které budou vycházet z vás obou. Jednou rozhodnete za oba a ukážete tím tak akorát – můj názor je důležitější než tvůj, co si myslíš mě vlastně nezajímá.

3. Přemýšlejte nad způsobem vaší vzájemné komunikace.

Pokud jednou nasadíte milý, přívětivý tón, měl by takový být navěky. Samozřejmě, že budou existovat situace, ve kterých klid nezachováte, ale měnit nálady minutu po minutě k harmonii nevede.