3 tipy, jak se zbytečně nestresovat a být v pohodě

Stres je v dnešní době téměř na denním pořádku...
11060

Stresujeme se hned od rána. Ujela nám tramvaj, přijdeme pozdě do práce, šéf se na nás zamračí a určitě nám dá výpověď... Katastrofické scénáře, jakoby se staly automatickou součástí našich běžných dní. Jak se takových situací vyvarovat?

1. Nestresujte se zbytečně. Pokud jste mistry na tvoření katastrofických scénářů ve vaší hlavě, ubližujete nejvíc sami sobě. Pokud se má cokoliv stát, stane se to a vy to nijak neovlivníte. Zbytečně si jen přiděláváte starosti a vytváříte obavy, které jsou možná úplně zbytečné.

2. Naučte se žít přítomností. Nezabývejte se starostmi typu "co bude". Užívejte si to, co je teď a hoďte starosti za hlavu. Věčnými obavami z budoucnosti nám totiž uniká to nejdůležitější. Přítomnost.

3. Nechte problémy aby se samy řešily. Když už dopředu budete mít plán B i C, zavíráte dveře příležitostem, které vám můžou změnit život nebo vás posunout tam, kde zrovna chcete být. Buďte otevření novým podnětům a nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny. Pokud to z obav, strachu a stresu z neznámého neuděláte, nikdy nezjistíte, co se za ní skrývá... Nestresujte se tím, co bude, když to nevyjde. Věřte tomu, že to vyjde. Stres je v každém rozhodování nejhorší rádce. Věřte proto své intuici a nepodléhejte obavám z nepoznaného. Vždyť například i vaše nynější pozice, pro vás byla kdysi velkou neznámou...