Reklama

5 krizových momentů v roce, ve kterých je riziko rozchodů největší

Pozor na to, co vás čeká v kalendáři...
Reklama
9725

Nechceme vás strašit, ale jsme v pasti! Drazí zadaní, tohle není návod na to, kdy dát někomu, o kom lehce pochybujete, kopačky. Drazí zadaní, jde pouze o statistické údaje z přátelských / facebookových / internetových zdrojů, které jasně naznačují, jak se věci mají. Ano, místo toho, abychom jako společensky ohleduplní jedinci nechávali rozchody na dobu, kdy se nic zásadního neděje, dopřáváme si vzájemně citové masakry především ve chvílích, kdy být opuštěný znamená být super extra nešťastný.

Takže aby bylo jasno... Chceme vás jen informovat o tom, jak se věci mají. Protože kdo by chtěl být paranoidní sám!

Nový rok

Začít znovu znamená většinou udělat pořádek v minulosti a odstartovat s čistým štítem. Nikdo se nerozchází první den v roce bez rozvahy. Pokud vám ale déle ve vztahu něco skřípe a vrcholem všeho byly pravděpodobně vánoční svátky plné trapných konverzačních přestřelek, pohár hořkosti společně s litrem šampaňského v žíle jednoduše přetekl. S koncem roku může s klidem skončit i vztah, kterému jste věřili. A kdo by se nechtěl uklidňovat tím, že když něco starého končí, zároveň i něco nového začíná.

Den sv. Valentýna

Podle statistik, které na naše chování shromažďuje Facebook, se můžeme dočíst o našem chování v on-line světě téměř cokoliv. Třeba i to, že změna stavu ze „zadaný/á“ na „nezadaný/á“ je ve dnech kolem 14. února doslova rekordní. A jaká je příčina? Zkuste se zamyslet třeba nad tím, co ten den znamená pro druhého. Prožíváte ho (ať už ho slavit chcete, nebo nechcete) stejně? Pokud ano, máme tak trochu tucha, že můžete být letos v klidu.

Březen (ano, jako úplně celý měsíc v kuse)

Ne, neděláme si legraci. I když se všeobecně traduje, že největší životní proměnu zahajujeme společně se startem nového roku, zkuste se mezi svými přáteli soustředit na to, jakou proměnu zahajují všichni na startovní čáře jara. Nevzpomínáte si na to, jak to bylo loni? Máme pro vás díky analýzám Facebooku celkem jasnou message – ŠÍLENÉ TO BYLO! Jestli jsme totiž o změně stavu kolem Valentýna mluvili jako o bodě s rekordními čísly, v průběhu března ani Valentýn nemá šanci!

Začátek září

Zkuste se zamyslet. Proč asi?! Letní lásky a poblouznění jsou buď u konce a nebo jim naopak konečně dáváme volný průběh. Můžete spolu tvořit pár klidně 10 let, ale jakmile potkáte v létě skoro nahý sen svého života z masa a kostí, s klidem hodíte za hlavu i léta společného porozumění, lásky a tolerance.

Přelom listopadu a prosince

Jakmile na záda začnou dýchat vánoční svátky je zle. Ať už se postará o konec vztahu hádka o tom, kde budete trávit svátky, co si máte asi tak vzájemně koupit pod stromeček, nebo jak budete vypadat na společném PFku, je to jedno. Svátky klidu a míru (pořád nějak nechápeme, proč se jim tak říká) přežijí jen nejsilnější dvojice.  

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama