5 nejpřehlíženějších zabijáků vztahu (a jak se jim postavit čelem)

Určitě bychom mohly dát s klidem dohromady nekonečný seznam, Existuje ale pár momentů, na které je dobré zvlášť upozornit!
10263

Mohly bychom tvrdit, že proti vztahu „až navěky“ budou stát jako protivník hlavně peníze, podvádění, lhaní... A měly bychom pravdu. Jenže to víme všichni, všichni se v takových momentech pohybujeme opatrně a rozvážně a víme, že jde ve všech kategoriích o počátek průšvihu. Existují ale i mnohem větší průšvihy, jejichž nebezpečí je schované v jejich blížení a útoku ve chvíli, kdy je nikdo nečekal. Například...

1. Přeskakování času na sebe.

Zamilovanost přináší podivný stav nutnosti trávit s druhým 24 hodit denně. Opak je ale pravdou, pokud spolu plánujete strávit zbytek života, určitě budete mít času na společné chvíle ještě hodně. Kamarády, které ale ztratíte, nekonečnými výmluvami o tom, že nemáte čas, už jen tak nezískáte. A to nemluvíme o tom, jak těžké je najít sebe, když se najednou stanete jen „zadaným jedincem“.

2. Předpoklad, že jeden druhého perfektně znáte.

Možná za sebou máte už několik let společného života a jednoho krásného dne se rozhodnete povečeřet s přáteli, nechat u toho telefon na stole a všechno, co se na něm v průběhu večerní zábavy objeví, přečíst nahlas. A možná zjistíte jak špatný to byl nápad stejně jako lidé ve snímku Naprostí cizinci.

3. Mávnout rukou nad maličkostmi.

I maličkosti spojené do jednoho velkého problému dokáží s klidem zbořit vztah. Nerozhodí vás hned na začátku o to ale bude bolet víc později, když je jeden nedokáže překousnout a druhý nebude chápat, proč to má poslouchat až teď.

4. Čekat na projev lásky až při speciálním okamžiku.

Čekat můžete na zastávce na autobus, možná to nebude hned, ale jednou prostě přijede. Čekat ale na něco, co ani nevíte, jak si máte představit?! Tak to asi není úplně nejlepší volba. Tak schválně... Jak si přestavujete speciální příležitost? A kolik jich v životě už máte za sebou?

5. Úhel pohledu.

Je to jednoduché podívejte se na sklenici, ve které bude hladina vody dělit objem sklenky na dvě poloviny. Řeknete o sklence, že je poloplná, nebo poloprázdná? Druhá možnost?! Vnímat sklenici jako poloprázdnou může dost dobře naznačovat vaše temné brýle, které na sobě při vnímání věcí z vyšší perspektivy máte. Máte tendence vidět spíš minusy než plusy a pokud doufáte v lásku až do smrti, je nejvyšší čas úhel pohledu změnit.