5 životních lekcí, které nás naučila Carrie Bradshaw a my ji za to milujeme

Sex ve městě je zkrátka povinnou „klasikou“ všech žen dnešní doby…
10826

Seriál, který ovlivnil už několik dekád dospívajících žen a dívek je moderní bible, kterou všechny milujeme. Ať už procházíme v životě jakoukoliv fází, vždy se v něm najdeme. V každé z nás je kousek ikonické Carrie, sexuchtivé Samanthy, ctižádostivé Mirandy i slušňácké a stydlivé Charlotty. Co máme ale společné snad úplně všechny je hledání pana Božského. A ať už ho máme nebo ještě stále pátráme, Carrie nás naučila hned několik životně důležitých věcí. 

1. Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni! Moudro mouder, které se nám vybaví vždy, když zkoušíme další nový fashion kousek v obchodě a přemýšlíme, jestli do něj budeme nebo nebudeme investovat. Budeme! Nikdy nelitujte investice do krásného oblečení, doplňků nebo bot! Je to především investice do vás samotných – a nad tou snad nemusíme dlouhosáhle přemýšlet. Navíc v dokonale padnoucích šatech a kouzelných lodičkách, se ta pravá láska hledá tak nějak líp. 

2. Sklenička (dvě, tři, čtyři…) není hřích. Naopak. Bez ikonického Cosmopolitanu by Carrie a ostatní holky horko těžko ustály milostné rány a karamboly, které jim jejich partneři neustále připravovali. Takže žádné špatné svědomí a po práci si v klidu nalijte skleničku toho, co máte ráda. Uvidíte, že se vám hned bude zdát uplynulý den snesitelnější a váš milostný život smysluplnější. 

3. Kamarádky jsou víc než chlap! Ano, věta Charlotte o tom, že možná právě kamarádky jsou ty pravé spřízněné duše, by se dala tesat do kamene! Muži přicházejí a odcházejí, ale kamarádky, ty zůstávají. A při dalším milostném nezdaru s vámi opět nadávají na všechny chlapy na světě a otevírají vám další lahev vína. Jsou prostě k nezaplacení! Jsou to opravdu ony. Ty pravé spřízněné duše. A Carrie na svoje kamarádky nikdy nedala dopustit.  

4. Nakupování je moje kardio. Och bože, jak nám Carrie mluví z duše! Pro ty, kdo nenávidí posilovny a jakékoliv fyzické výkony, totiž vymyslela dokonalou alternativu. Shopping jako kardio! A z vlastní zkušenosti musíme říct, že občas proběhnout všechny důležité obchody, zmůže člověka víc než poctivá hodina hot yogy. 

5. VY na prvním místě. Než přijdete na tohle životní moudro samy, chvíli to trvá. Člověk k němu asi musí dospět a nasbírat dostatečné množství zkušeností. Když k němu ale dojdete, uvidíte spoustu věcí jinak a nenecháte už žádného pana „Božského“, aby si s vámi zahrával. Když se naučíte sebe milovat víc (Samantha), půjde se vám milostným životem mnohem líp. Ať to zní jakkoliv sobecky, tady je trocha zdravého sobectví opravdu na místě… Jde o vás a o vaše srdce. 

Extra 6. Ten pravý pan Božksý jednou přijde. A i když se vám teď možná může zdát, že je to nemyslitelné a vy budete sama do konce života, nevzdávejte to. Hledat tu pravou, dokonalou a bláznivou lásku není nic, za co byste se měla stydět. Naopak. Užívejte si její hledání a vše, co se vám po cestě k ní podaří zažít a prožít, si dobře zapamatujte. Uvidíte, že se vám tyhle zkušenosti budou jednou náramně hodit. A na konec to nejdůležitější. NIKDY nepřestávejte věřit v opravdovou lásku. Existuje a vyplatí se na ni počkat.