6 věcí, které můžeme ve vztahu bez výčitek vyžadovat

Nespokojme se s málem!
11383
RESPEKT

Vztah by vás měl posouvat v před a rozhodně by neměl být plný pocitu nejistoty, méněcennosti, nebo přívalu výčitek. Pokud se rozhodnete jít životní cestou ve dvou, musíte na sebe vzájemně koukat s úctou a pochopením. Jinak se vaše cesta rozdělí dřív, než se stačíte posunout o prvních pár metrů.

KOMUNIKACE

Jedním z ukazatelů toho, že je váš vztah naplněný je moment ticha, který není trapný. Víte, že spolu dokážete v klidu mlčet. Pokud to dokážete, gratulujeme. Zároveň ale chceme připomenout, že pokud je tich základním stavebním kamenem vašich společných chvil, je někde něco špatně.

REAGOVÁNÍ NA ZPRÁVY

Vztah je jedna velká interakce a ať už probíhá on-line, nebo offline, tak vyžaduje akci a reakci.

ČAS

Přitažlivost, sexuální napětí, chemie... Možná jsou pro vás rozhodující na začátku a určitě nikdo netvrdí, že nezachrání nekonečné množství problémů, i přesto se ale na chemii stavět nedá. Na zážitcích, společné minulosti i přítomnosti (a budoucnosti) už se ale dá stavět určitě.

POZORNOST

Spojte čas, komunikaci a respekt v jednu hodnotu. Vznikne vám pozornost, vznikne pocit, že tu nejste jen vy pro partnera, ale že je i on vždy, všude, ve všem s vámi.

LÁSKA

Nenechte si ji vzít, nedovolte, aby právě láska byla přehlíženou součástí vztahu. Láska je dar.