8 vědecky potvrzených faktů, které ovlivňují náš milostný život

Láska je mocná!
10222

Nic není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Existuje velké množství věcí, které jsou jednoduché na první pohled, ale nekonečně komplikované uvnitř. Přesně tak bychom asi definovaly i lásku. Nad sklenkou vína, všechny dokonale rozumíme jednoduchým principům, na kterých jeden z nejkrásnějších citů na světě stojí. Když jsme ale samotné aktérky něčeho takového, jsme dokonale ztracené a nerozumíme vlastně ničemu. Láska možná není nejjednodušší součást našeho života, ale stojí za ni bojovat ve dne v noci. A to nejen kvůli motýlkům v břiše a polibkům do vlasů...

1. Dobrý smysl pro humor o vás prozrazuje mnoho – odkazuje k tomu, že jste inteligentní, kultivovaná i čestná. V lásce má navíc body při seznamování. Podle výzkumu je totiž právě to, jestli se spolu dokážete zasmát, nejsilnějším ukazatelem vaší společné budoucnosti.

2. Smích je navíc i nejlepším receptem na každou partnerskou krizi. Právě oxytocin, který se smíchem v těle stoupá, dokáže snížit svalové napětí, ale i úzkost a stres.

3. Lidé, kteří nepečují o svůj zevnějšek, mají ve světě romantických vyhlídek mizivé šance.

4. Mazlení je jedno z největších antistresových cvičení na světě. Po krátkém mazlení hladina oxytocinu stoupá na následují 4 hodiny v těle skoro na maximum a máme tak pocit, že jsme jednoduše bezchybné.

5. Nejčastější délka vztahu se pohybuje kolem 3-5 měsíců.

6. Ženy jsou přitahovány biologicky mnohem víc muži s hlubším hlasem.

7. Přátelé jsou nejdůležitější. I když ve vztahu klape všechno podle vašich představ, pokud kolem sebe nemáte základnu věrných, konec vašeho vztahu se pomalu blíží.

8. Řeč těla nelže. Stačí aby na vás v baru někdo natočil nohy a má vás v zorném poli nadlouho.