Reklama

Boj za nezávislost: 6 vlastností, které vás ve vztahu udělají o tolik silnější

Nebojte se nevázat!
Reklama
8356

Vztahy a láska. Prokletí moderního člověka, které neumíme zlomit. O citech slyšíme z písniček ve všech světových jazycích, koukáme na ně ve filmech a čteme o nich v knihách, probíráme je pořád dokola s přáteli i rodinou, ptáme se na ně druhých, a když už je nemusíme řešit nahlas, přemýšlíme nad nimi v hlavě. Pořád dokola dešifrujeme jasné náznaky, snažíme se odhalit správnou strategii navázání a budování vztahu. Čím víc se utápíme v otázkách, tím jsme nešťastnější, a jakmile začnou naše dotazy obtěžovat i naše okolí, slýcháme ze všech stran už jen – přestaň to řešit, v pravý čas to přijde samo.

Ok, rezignujeme! A i když se nám to ze začátku zdá jako hloupost, šťastný konec přece jen přichází. Na začátku vztahu pak ale zase stačí jen trocha hysterie a uzurpátorství a na scéně je zase peklo. Jak ale udržet svoje emoce, obavy a strachy na uzdě a získat trochu z vlastností bohéma, který se dokáže bavit v každém okamžiku bez nutné závislosti na jasných termínech, definicích, slibech i lidech... Následujte guide šesti tipů na osvobození od vnitřních závislostí a užívejte si vnitřního klidu bez upínání na vzdušné zámky.

1. Naučte se být sami se sebou.

Nemusíte se stěhovat na opuštěný ostrov, bohatě ale stačí zajít občas bez společnosti na procházku, oběd, nebo třeba výstavu. Naučte se naslouchat svým vlastním potřebám, které vás pak dokážou nasměrovat i k tomu správnému protějšku. Nejde o proměnu v introverta, ale o vyčistění hlavy a urovnání vlastních potřeb.

2. Vídejte se s přáteli a seznamujte s novými lidmi.

Pokud pro vás větou „chodíme spolu“ skončila touha po vedení společenského života, je něco špatně. Je hezké ve dvou strávit víkend v posteli, ale pokud jste za poslední měsíc neviděli kromě kolegů v práci vlastně nikoho mimo vaší drahou polovičkou, pohybujete se na tenkém ledě, který pomalu začíná mít praskliny.

3. Nekontrolujte mobil / e-mail / messenger každých 5 minut.

Klid. K nezávislosti patří volnost a být 24 hodin pod kontrolou je víc otrava, než roztomilá starost, která polichotí.

4. Jděte si každý po svém.

Vy jdete na večeři s přáteli do nové burgrárny v centru, vaše láska zase své přátele bere na okraj města do staročeské hospůdky na pivo. Dělat všechno ruku v ruce nejde a být ve vztahu velkorysý je prostě nekonečně hot!

5. Říkejte, co si přejete.

Nezávislý jedinci jsou se sebou naprosto srovnaní. Vědí, kým jsou, co je baví, co jim chutná, stejně jako vědí, co je jim proti srsti. Když ve vztahu něco chtějí / nechtějí, řeknou to tomu druhému nahlas. Žádné hraní her a čekání na zázrak!

6. Se společným bydlením není potřeba spěchat.

Každý bohém má mít svou vlastní domácí základnu, kam se může schovat. Domov je pro něj posvátný a v momentě, kdy se mu do něj začne někdo intenzivně cpát, začne ze závazků logicky couvat.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama