Chytré nákupy: 3 tipy, jak nakupovat ve slevách a neutratit celou výplatu

Slevy, slevy, slevy...
11086

Celý leden se nese ve znamení obrovských výprodejů. Odolat báječným a lákavým slevám bývá těžší, než říct NE čokoládové zmrzlině. Jak ustát nátlak fashion řetězců a pořídit si jen to, co opravdu potřebujete? Řiďte se našimi tipy a ušetříte nemalé peníze.

1. Nenakupujte bezhlavě vše v prvním obchodě. Doporučujeme si všechny obchody nejdříve obejít a v klidu zjistit, kde co nabízejí a hlavně za kolik. Je totiž dost pravděpodobné, že ten skvělý svetr, který mají v jednom obchodě, budou mít v dalším ještě lepší a dokonce i levnější.

2. Coffee break. Až si všechny obchody obejdete, jděte si dát v klidu kávu a dortík. Vše se vám pěkně uleží a budete mít čas si promyslet, které fashion kousky si zaslouží místo ve vašem šatníku. Nejspíš zjistíte, že ty džíny, které jste si zkoušela vlastně nepotřebujete a ten baret ( kterých máte doma už pět ) taky není úplně nutná investice. 

3. Nekupujte nic jen proto, že je to ve slevě. Před každým nákupem "ve slevě" si položte otázku, zda byste si stejný kousek pořídila i za plnou cenu. Ne? Pak je zbytečné do něj investovat i nyní. Většinu slevových věcí totiž kupujeme pouze v záchvatu nákupní horečky. Vezmeme si je jednou ( někdy ani to ne! ) na sebe a pak končí na dně skříně. Zkuste si představit, že místo džín ve slevě tam leží obnos, který jste za ně utratila. 

Nákupy ve slevách jsou super, když něco opravdu potřebujete nebo si chcete udělat "malou" radost. Rozhodně ale není nutné, utratit celou výplatu jen proto, že TEĎ se to zkrátka vyplatí. Nevyplatí a výčitky, které vás budou až do dalšího měsíce trápit, za to nestojí.

sledujte nás na instagramu