Co dělat, když se zamilujete do kamaráda svého ex

Láska je nepředvídatelná...
12161

Vy si ji nevybíráte, zato ona si vybírá vás. Najednou jednoduše přijde. A tak, ať jste to čekala, nebo ne, chodíte nebo plánujete vztah s nejlepším kamarádem svého ex.

Co s tím?

Takový obrat událostí může mít dvojí tvář. A to z toho důvodu, že nevíte, do čeho jdete. Bývali jste tři – vy, on a jeho kamarád. Nebo čtyři – vy, on, kamarád a jeho přítelkyně. A pak se to poněkud zvrtlo, první vztah vyhasl a vy zjišťujete, že milujete kamaráda svého ex.

Jít do takového vztahu, nebo ne? Zvažte všechna pro a proti.

Výhoda číslo 1 – znáte se

Což znamená, že nejdete po hlavě do nového vztahu s mužem, o kterém nevíte zhola nic. A co si budeme povídat, tenhle benefit se vám může dost hodit.

Nevýhoda číslo 1 – byli to kamarádi

Nejvyužívanější filmovou zápletkou je, když žena, ať vědomě, či nikoli, rozbije kamarádství dvou mužů. Zní to romanticky, impulzivně, nepředvídatelně. Jenže realita může být daleko syrovější. Přece jenom to byli kamarádi. Co když si začnou chybět? Zapomenou na tuhle "zradu" a zjistí, že přátelství je pro ně důležitější než váš vztah. Stojí vám tenhle risk za to? 

Výhoda číslo 2 – překážky otužují vztah

Vztah, který je postaven na překonávání překážek, může být velice silný. Naučíte se společně čelit výzvám, a to už na začátku, což znamená, že až se v budoucnu vyskytne nějaký problém, neutečete mu. Naopak, spolu se mu podíváte do tváře a všechno vyřešíte právě proto, že už jste zvyklí.

Nevýhoda číslo dvě – váš ex dělá naschvály 

Váš expřítel může začít dřív nebo později žárlit. Je dobré se připravit na nepříjemné situace, které mohou nějaký čas trvat. Jak dlouho? Dokud váš bývalý nepochopí, že boj o vaše srdce prohrál už dávno.

Na závěr

Uvědomte si hned na začátku, jestli to, co cítíte, je opravdu láska, nebo jen jakási nostalgie po bývalém vztahu, který vám váš společný kamarád připomíná. Říká se, že je lepší vyzkoušet a pak litovat než nevyzkoušet a litovat. Možná je to pravda. Možná se to jen tak říká. Je to na vás. Lásce se meze nekladou, ale buďte připravená, že tak jednoduché to nebude. Když to ale všechno ustojíte, dost možná vás čeká pohádková budoucnost po boku toho nejúžasnějšího chlapa pod sluncem. A to za trochu risku stojí, nemyslíte?