DIGITÁLNÍ DETOX: DEJTE SI VÍKEND BEZ MOBILU

Být offline je trendy!
10370

Která z nás to nezná? Telefon neustále při sobě, oči nonstop upřené na displeji, kontrolování Isntastories každých pět minut... Kolotoč, z kterého je v dnešní době náročné vyskočit ven.

Pamatujete si, kdy naposledy jste si užila den tzv. “offline”? Žádný Facebook, Instagram dokonce ani Viber či Whatsapp? Kdy jste si naposledy dlouhé hodiny (dobře uznáváme, že občas o hodinách nemůže být řeč) povídala s příbuznými? Kdy jste šla kamkoliv bez toho, aniž byste vše zdokumentovala a všude se „checkla“? Kdy jste si naposledy vzpomínky z právě prožitého dne uložila do hlavy a né na sociální síť? Možná, že si ani nevzpomenete. Zkuste proto následující víkend (nebo alespoň jeden den z něj), prožít s telefonem na dně vaší kabelky, v lepším případě jej nechejte doma v šuplíku.

A jak to celé zvládnout, abyste se z toho reálného života nezbláznila? Máme pro vás pár rad.

1. Navrhněte offline den i vašemu partnerovi či přátelům - staré známé přísloví ve dvou (a více) se to lépe táhne zde platí dvojnásob.

2.Slibte si odměnu - v offline dni neexistuje prostor na myšlenky typu - “jen se rychle mrknu”. Platí zde jako při všem ostatním - buď to dělám pořádně nebo vůbec! Jako motivaci si můžete slíbit vaše oblíbené jídlo na konci dne, čokoládu, víno, ty úžasné boty, na které už tak dlouho koukáte… V odměnách se meze nekladou

3.Využijte váš offline den ke skvělému pikniku, kde nikdo nebude vytvářet kompozice pro jeho insta profil. Hrajte společenské hry, povídejte si, smějte se, pozorujte lidi nebo jen tak popíjejte koktejly. Nezní to báječně

4.Čtěte. Nemyslíme čtení na ipadu nebo notebooku. Čtěte knihu! Užijte si každé otočení stránky, vůni papíru, “strach” abyste neumazala obal. Tuhle autenticitu žádá čtečka nenahradí

5.Cokoliv - dělejte cokoliv, co vás udělá šťastnou, na co se už dlouho chystáte, co si přejete, po čem toužíte.. Dělejte cokoliv bez toho, aniž byste měla telefon u sebe a neustále jej kontrolovala.

Ano, prvních pár hodin si budete připadat jako bez ruky a budete mít pocit, že vás shání minimálně národní garda, ale to přejde. Uvidíte, že si na konci báječně prožitého dne ani nevzpomenete, že jste se 8x neoznačila na Facebooku a neudělala jste 157 Instastories. Užijte si offline den a dopřejte si luxus mít ČAS jen pro sebe a vaše blízké.