Reklama

Game is over! 3 tipy, jak ukončit vztah a nebýt přitom za krá*u a vo*a

Zazvonil zvonec...
Reklama
8703

Je úplně jedno, jaké jsou důvody rozchodu. Prostě jste se jednoho krásného dne vzbudili a věděli, že už to dál ve dvou prostě nejde, že už nemá smysl přehlížet všechny přešlapy, všechny věci, které šly tak nějak proti vašemu osobnímu přesvědčení. DOST! Už toho všeho bylo prostě dost. I když je vnitřní rozhodnutí prvním zásadním krokem, z představy, že o své touze udělat krok dál budete muset informovat i toho, kdo s vámi pár kroků ušel, vás polije horko, stáhne se vám žaludek, je vám na zvracení. Nádech, výdech... To půjde! Stačí se k tomu postavit čelem.

1. Najděte správná slova (a kuráž)

Konec dobrý, všechno dobré. Říká se to tak a na světě ještě nikdy nikdo nevyslovil větší pravdu. Soustřeďte se a ukončete to s grácií a v duchu – když se ještě někdy potkáme, nevyškrábeme si oči. Pojmenujte, proč pro vás prodlužování vztahu nemá smysl a za použití správných slov to mezi čtyřma očima řekněte i svému parťákovi. neutíkejte od problémů, neschovávejte se pod koberec, nečekejte až to tomu druhému dojde tak nějak samo! (… a nikdy váš rozhovor nestartujte větou: Myslím, že si musíme promluvit. To toho druhého radši rovnou zastřelte!)

2. Ukončete to! Opravdu ukončete...

Oba víte, že je konec. Pak vám ale v průběhu letního večera za oknem v prázdném bytě začne být smutno. Otevřete láhev vína a u třetí skleničky vás nenapadne nic jiného než pozvat na skleničku taky ex lásku. Ta přijede, vypláčete se vzájemně na rameno a pak pusa, sex, morální kocovina, kocovina, bolest hlavy... Ne, ne, ne! Proběhnou cílovou rovinkou se dá jen jednou.

3. Buďte vstřícní!

Nenechte se pohltit emocemi a o rozchodu mluvte jen s čistou hlavou. Nekřičte, nedělejte si naschvály. Uvědomte si jednou pro vždycky, že jste dospělí lidé a ne nemluvňata, co se musí na písku prát o bábovku, která vlastně nikoho nezajímá. Myslete i při rozchodu na to, co se vám na druhém líbilo. Celý vztah přece nebyl jen řadou nešťastných příhod.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama