Jak mít doma perfektně naklizeno a nezbláznit se!

Klasika… Přes týden žádný velký úklid nestíháme.
10669

Přijde víkend a my místo, abychom si ho užívaly, popadnem prachovku a uklízíme. Jde to ale i jinak! Vyzkoušejte naše úklidové triky ještě dnes a příští víkend si vyrazte na výstavu nebo na procházku. 

Nebuďte v tom sama! Ano, většina z nás je naprogramovaná z domova tak, že úklid je ryze ženskou prací a tak to prostě je. Omyl! Žijeme v době, kdy máme stejné postavení jako muži, tak proč toho nevyužít? Dohodněte se s miláčkem na jedné dvou domácích prácích, které si vezme na starost výhradně on. Zapojíte ho a vám se výrazně uleví! Nebojte se, párkrát zkrátka budou na oknech šmouhy, ale časem získá grif i on. A vy čas pro sebe. 

Nedělejte vše najednou. Není nic horšího, než se vrhnout na vše najednou, a pak nevědět kam dřív skočit. Naučte se uklízet systematicky a úklid si rozvrhněte. Když se naučíte úklid dělit a zpacifikujete každý den něco, v pátek zjistíte, že máte uklizeno a můžete vyrazit ven! 

Paní na úklid. Pokud jste pracovně natolik vytížená, že chodíte domů pozdě a padáte do postele ihned potom, co zavřete dveře, nebojte se svěřit svůj domov do rukou profesionálů. Z paní na úklid se časem může stát skvělý „člen“ domácnosti, bez kterého už si své fungování nebudete moct představit.