Reklama

Jaká je největší slabina muže? Sloupkař Joy Petr Cífka vám to prozradí

Nad Achillovou patou každého chlapa se zamýšlí Petr Cífka, sloupkař Joy...
Reklama
12649

Thor je borec. Já teda tohohle fešáka nikdy moc nemusel, a kdybych ho potkal, asi bych ho žárlivě a závistivě vyhlásil a pokusil se ho zesměšnit, tak jak se o to v nových „Avengers“ pokouší Star-Lord. Ale asi bych moc neuspěl, protože… je to borec! 

V „Infinity War“ fakt frajer největší. Thor je opravdovej bůh hromu, superhrdina jak ze žurnálu, co zvládne zažehnout hvězdu, přežít smrt všech svých blízkých (a nerozbulet se u toho jak úplná máčka) i zmydlit stovky potvor a málem i Thanose. 

Když jsem ho ale naposledy viděl v kině, věc, na kterou jsem musel myslet, byla mnohem přízemnější. Ptal jsem se sám sebe: Trpí i Thor někdy rýmičkou?

Vážně. Toho chlapa nepoložila smrt mámy, táty ani výbuch celý jeho planety, vsadím se ale, že poctivá chlapská rýmička by mu ten úsměv z tváře spolehlivě smazala. V životě muže totiž neexistují horší okamžiky.

Ono se totiž řekne jenom nachlazení. Nudle, trocha toho kašlíku, lehká zimnice. To jsou ale jen povrchní slova, která nevystihují míru paralýzy, jež když postihne statný mužský organizmus, zvyklý na to dobývat kořist, cizí hrady a zámky, ženská srdce, sportovní trofeje a nebetyčné pracovní výzvy, najednou je s ním ámen.  

Náhle se promění v chorý uzlíček, co potřebuje, aby mu družka vařila čajík, dávala mu na čelíčko obkládky a říkala mu, že to se prostě stává každýmu a nevadí to. 

Rýmička přináší okamžiky, kdy jde veškerá mužská důstojnost stranou. Fakt myslím, že umíme čelit rakovinám, slepákům, nataženým tříslům i měsíčním angínám, s nima se dovedeme porvat jako gladiátoři vyzývající na zteč hladové tygry, ale když jde o rýmičky, jsme najednou ňufíci, co by nejradši celý den dleli v klínu maminky a nechali se nynat.

Holky tohle zvládaj líp. Když je skolí nemoc, prostě vypnou – přejdou do OFF módu a každý, kdo jim v tu chvíli přijde pod ruku, pochopí, že se bojuje s vážnou nemocí. Žádný sex, žádné tulení, žádné pózičky. Prostě si tu nemoc vyžerou, trpí, úpí, jsou protivný a nikdo se jim nemůže divit.

Chlapi se proti tomu pořád tváří jako hrdinové, co je žádná nemoc neskolí…, a pak je rýmička srazí na kolena stejně silně jako vědomí, že v jejich oblíbeným lokále došlo pivo. Sice se tváří tvrdě, ale i to lehké ucpání dýchacího ústrojí je promění v hromádky neštěstí.

Chlapskou rýmičku by prostě ani Thor neustál. A to si radši ani nechci představovat – protože to by teprve byl mazec – jak by to vypadalo, když by takovej Thor pro jednou menstruoval. Něco mi říká, že jeden přesně mířenej PMS by tu jeho božskou podstatu zvládl rozhodit víc než největší Lokiho podraz. A že by vysoký datum v kalendáři odskákali nejen špatnou náladičkou jeho nejbližší, ale rovnou by za ty měsíčky zaplatily životem celý planety.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama