Krize ve vztahu: Tipy, jak ji překonat

Nikdy není pozdě začít bojovat!
13174

V první fázi přichází okouzlení a zamilování. Vše je zalité sluncem. Následně až prvních pět měsíců přehlížíme partnerovy chyby a snažíme se užívat si nový vztah plnými doušky. Velmi brzy také začínáme plánovat plnit si společné sny. Časem se však cosi zlomí. Ustupuje chuť na sex a začínají se objevovat drobné neshody.

A to je přesně ten okamžik, kdy se dva lidé, kteří se mají rádi, nesmí vzdát. Nechte sex sexem a zaměřte se na komunikaci. Úpadek jiskření v posteli totiž není příčinou vaší nespokojenosti, ale důsledkem toho, že si s partnerem jednoduše nerozumíte.

Co v takové situaci dělat?

1. Uvědomte si, co vám vadí

Žárlíte, přijdete si nedoceněná nebo se vám stýská po starých časech? Pojmenujte problém a urovnejte si v hlavě, jak byste ho mohla popsat tak, aby to váš partner dokázal pochopit.

2. Podělte se o vaše starosti

Jakmile si uvědomíte, co vám vadí nebo co se mezi vámi a vaším partnerem změnilo, v klidu to doma proberte a snažte se společně najít řešení.

3. Naplánujte si budoucnost

Rozhodně si během několika dnů nemusíte vzít hypotéku a otěhotnět, ale snažte se najít věci, na kterých vám oběma záleží a jít za nimi. Ať už to bude challenge, že se spolu naučíte na snowboardu, nebo projedete křížem krážem Itálii...

4. Stanovte si pravidla

Tím nemyslíme, abyste si určili, kdo bude vyndavat nádobí z myčky! Je si ujasněte, že není dobré, abyste si jakékoliv obavy či starosti nechávali pro sebe. Takže pravidlo č. 1: Budeme spolu mluvit!

5. Nekráčejte přes mrtvoly

Pokud vidíte, že vaše dohady nemají konce, raději se rozlučte. Pokud vám nepomohla ani vzájemná komunikaci, jen tak něco váš vztah nezlepší...

Foto: cottonbroPexels